Oyuna girdikten 15-20dk sonra FPS düşmesi oluyor

Exofilex

Picopat
Daha fazla  
Elimde HP Victus 16 RN0047NT i5-13500H RTX4050 modeli var. Ekran kartı ve işlemciye yüklenen oyunlarda 15-20dk oynadıktan sonra MUX açık olmasına rağmen ekran karıt kullanımım %1-%8 civarına düşüyor. Onun yerine işlemcideki GPU'yu kullanmaya başlıyor ve sürekli drop yiyorum araştırdım ama nasıl düzelteceğimi bulamadım.

1707588002145.png

Bu da oyundan aldığım bir ekran görüntüsü eğer ayarlar yeterli değilse daha fazlasını açıp tekrar atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınınca ekran kartı kendini otomatik sınırlandırıyor olabilir, işlemcinin GPUsuna geçmeden önce ekran kartın kaç dereceye çıkıyor? Eğer sıcaklık normalse DDU ile ekran kartı driver’ını silip sonra Nvcleanstall ile temiz driver kurabilirsin. Eğer laptopunun kendi yönetim uygulaması varsa sessiz mod veya power saver modlarını seçip seçmediğine de bak.

Isınınca ekran kartı kendini otomatik sınırlandırıyor olabilir, işlemcinin GPUsuna geçmeden önce ekran kartın kaç dereceye çıkıyor? Eğer sıcaklık normalse DDU ile ekran kartı driver’ını silip sonra Nvcleanstall ile temiz driver kurabilirsin. Eğer laptopunun kendi yönetim uygulaması varsa sessiz mod veya power saver modlarını seçip seçmediğine de bak.
1707590019307.png

İşlemci GPU sunu kullanmadan önce bu şekilde oluyor ve kontrol ettim performans modunda mux açık bi şekilde kullanıyorum. Dediğinizi yaptıktan sonra tekrar yanıtlarım.

Arkadaşın dediği gibi sıcaklıktan dolayı işlemci kendini korumaya alıyor ve frekansı azaltıyor.

Termal macun yenileyene kadar benim laptobum da ısınmadan dolayı size olduğu gibi tekliyordu. Sıcaklık değerleri hakkında bize detaylı bilgi verir misiniz?

Bugün dediğiniz gibi driveri bu şekilde kurdum şimdilik bir sorun çıkmadı teşşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı