Oyuna girdikten sonra FPS ara ara düşüyor

Bugün bilgisayara güncelleme geldi. Windows 10 kullanıyorum. Bundan önce çok kez başıma gelen problem tekrar oldu. Bilgisayarı güncelleyip kapattım. Daha sonra bilgisayarı açıp oyuna girdikten kısa süre sonra FPS 70 iken 10'a düştü ve bu yaklaşık yarım dakika sürdü. Bu durum sürekli tekrar ediyor. Daha önceki seferlerde format attığımda düzeliyordu. Sorunun donanımsal olduğunu düşünmüyorum yoksa güncelleme geldikten hemen sonra olmazdı (daha öncekiler gibi). FPS 10'a düştüğü zaman görev yöneticisini kontrol ettiğimde her şey normal görünüyor ama bilgisayar tamamen kasmaya başlıyor yani sadece oyun kasmıyor. Isınma gibi bir problem yok. DotA 2 ve Knight Online yüklü bilgisayarda ve ikisi de aynı durumda. Bundan yaklaşık 1 ay önce HDD hardiskim bozuldu ve yerine SSD taktım. Sorunun HDD kaynaklığı olduğunu duymuştum ama yine aynı sorunu yaşıyorum.
Sorunu sistem geri yükleme ile hallettim güncellemeler gidince sorun çözüldü. Dün akşam Tekrar aynı sorun oldu. Bu sefer dota2 ve witcher 3 sorunsuz oynanabilirken knight onlineda aynı problem yaşanıyor.

Son düzenleme:
Windows ve oyunlarını SSD içine kur ve HDD'i fazla kullanma. Sanırım sorun HDD kaynaklı gibime geliyor. Windows Update'ler arkada çalışıyor olabilir onları kontrol et.

Windows ve oyunlarını SSD içine kur ve HDD'i fazla kullanma. Sanırım sorun HDD kaynaklı gibime geliyor. Windows Update'ler arkada çalışıyor olabilir onları kontrol et.
şuanda HDD yok sadece SSD var. Birşey daha farkettim. Bilgisayar şarja takılı değilken hiçbir sorun yok. İşlemci 70-59, ekran kartı 64-51 derece arasında gidip geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı