Oyuna Girdikten Bir Süre Sonra Monitörün Kapanması

wthn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | MSI MPG X570 Gaming Edge | Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz CL16 | EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra | Samsung 970 Evo Plus 500 GB NVMe & Samsung 860 Evo 500 GB Sata | FSP Hydro G 850W | Phanteks P500A | 3x Corsair LL140 | 1x Corsair LL120 | Corsair iCUE LS100 | Corsair H115i RGB Platinum 280MM | Corsair K70 RGB MK.2 | Corsair HS70 Pro Wireless | Corsair ST100 RGB | Logitech G Pro X Superlight | Samsung LC32HG70
İyi geceler arkadaşlar. Bu olay başıma 2. kez gelince belki çözümünü bilen biri vardır diyerek danışmak istedim. Bugün Assassin's Creed Unity'i açıp, biraz oyuna bakayım dedim. Ancak 10 veya 15 dakika sonra monitör kapandı, ekran kartının ışıkları kapandı. Restart atmadan da ekran gelmiyor. Daha önce The Witcher 3'te de aynısı olmuştu, ancak onda daha uzun süre sonra gerçekleşmişti. Restart attıktan sonra olay günlüklerine baktığımda ekteki hatayı gördüm. İlgisi var mı bilmiyorum. İşlemciyi stok soğutucu ile 3.8 GHz de kullanıyorum. Ekran kartı da Core Clock 120 ve Memory Clock 650. Oyundayken ekran kartı 62, işlemci 50 derece civarındaydı. Forza Horizon 4'te bir kaç saat takıldığımda böyle bir sorun yaşamamıştım. Sebebini bilen ve yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
IMG-20190426-WA0000.jpeg

Var mıdır yardımcı olabilecek bir kişi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İmzadaki sistemi kullanıyorum ibaresi forum kurallarına aykırıdır. Güç kaynağı ünitesinin yeterliliğini kontrol edin

Fsp Hydro G 850 W Psu'm. Gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Neden kaynaklandığını net olarak bulamadım. Daha önceden AMD chipseti indirmiştim, hatayı aldığımda radeon çalışmayı durdurdu yazıyordu. Daha sonra format atıp, o chipseti hiç kurmadım. Ancak yine aynı hatayı aldım.

İşlemciyi 3.6'ya çektim. Ekran kartını da Core Clock için 90 MHz ve Memory Clock için 500 MHz'e çektim. Bakalım bugün bir daha deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı