Oyuna girerken ekran kartı ve işlemci %0 kullanılıyor

371129

Hectopat
Makaleler
9
Dünden beri herhangi bir oyuna girerken işlemci ve ekran kartı %0 gözüküyor ve FPS 2'lere düşüyor. Girerken kasmaya sebep oluyor. Başta sorunu Wallpaper Engine ayarlarında zannettim fakat alakasızmış. MGS 5 ve RE2'de denediğimde sorun devam ediyor ama Rocket League'de olmuyor. Oyunu pencereliye aldığımda sorun ortadan kalkıyor. Ne yapmalıyım? @Recep Baltaş
@Yener K.

Son düzenleme:
Sisteminiz nedir? Ne zamandan bu yana oluyor? Herhangi bir güncelleme falan yapıldı mı?

Sisteminiz nedir? Ne zamandan bu yana oluyor? Herhangi bir güncelleme falan yapıldı mı?
RX 570, 16 GB RAM, İ5 9400F. Son 2 gündür oluyor. 20.4.1 sürücüsünde iken meydana geldi ama sürücüyü yükledikten hemen sonra olan bir şey değildi. Güncellemeden kastınız oyunlardaki mi?
Bu sorun yaşanmadan önce Alt + Tab ile geçişte hiçbir sıkıntı da olmuyordu. Şimdi ise Alt + Tab yaptıktan 1-2 saniye sonra takılma meydana geliyor.

Anladım. DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL olan önceki sürücüleri deneyebilirsiniz.

Anladım. DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL olan önceki sürücüleri deneyebilirsiniz.
Hocam eski bir sürücüyü yükledim şimdi de ek olarak anlık FPS drop sorunu yaşamaya başladım.

Uyumlu bir sisteminiz var. Optimizasyon sorunu da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı