Oyuna girerken internet kesiliyor

kummbara

Kilopat
Merhaba. Şöyle bir problemim var, tarayıcıda gezinirken, indirme yaparken, video izlerken hiçbir kesilme yok ancak Steam'den Dota 2'ye girdiğim an internet gidiyor. Alt+tab yapıyorum ve sağ alt köşedeki kablosuz internet simgesinin kesilmiş olduğunu görüyorum. Steam olmayan online oyunlarda da aynı sorun geçerli.

Bu aniden dün olmaya başladı. Öncesinde bir sıkıntı yoktu. Pc aynı internet aynı. Windows 8.1 işletim sistemim.

Telefondan ve tabletten girerken de sıkıntı yaşamıyorum.. Nasıl çözebilirim? Dns ve ip otomatik..

Complete Internet Repair ile onardım ancak sonuç değişmedi. Hala aynı sıkıntı var.. Modemi güncellemeye çalışacağım becerebilirsem şimdi.

Modem güncellenmiyor ya da güncel galiba. HG253s.

Sorun devam etmekte başka fikri olan yok mu?

Yeni konu açmak istemiyorum sorun devam ediyor başka çözüm önerebilecek yok mu? Superonline'ı aradım modeme güncelleme yollayacaklarını ve bi sorun gözükmediğini söylediler. Ki evdeki diğer pc sorunsuz girebiliyor.

Complete Internet Repair ile onardım ancak sonuç değişmedi. Hala aynı sıkıntı var.. Modemi güncellemeye çalışacağım becerebilirsem şimdi.

Modem güncellenmiyor ya da güncel galiba. HG253s.

Sorun devam etmekte başka fikri olan yok mu?

Yeni konu açmak istemiyorum sorun devam ediyor başka çözüm önerebilecek yok mu? Superonline'ı aradım modeme güncelleme yollayacaklarını ve bi sorun gözükmediğini söylediler. Ki evdeki diğer pc sorunsuz girebiliyor.

Merhaba;

Konu biraz eski ama aynı sorun bende de var. Çözümü bulduysanız paylaşır mısınız rica etsem.

Aynı sorun bendede var knight ye girerken adls bağlantınızda sorun var diyor .
Ama normalde gitmiyor ara sıra bazen gidiyor

Aynı şekilde benim de birkaç hafta sonra sorun düzeldi fakat elektrik kesilip geldiğinde tekrar başladı.. sebebi ve çözümü bulamadım hala.. Modemin ağ kablosu dahil tüm kabloları çıkarıp takınca düzelir gibi oluyor ama sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum

Böyle bi sorun yaşayanlar için Anti-virüs programı kullanıyorsanız güvenlik duvarı ayarlarına bakmanızı öneririm. Zira ben Avast kullanırken günde 1-2 defa internet kesiliyordu ve DNS ile ilgili sorun yaratıyordu. Sildim ve kurtuldum bu sorundan çok şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı