Oyuna girildiğinde görüntü bozuluyor

WizarDd

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım masaüstünde herhangi bir sıkıntı çıkarmazken oyunlarda yazılar ve etraf birbirine giriyor. Bunun nedeni ne olabilir? Not: Format atıldı temiz kurulum yapıldı, driverlar kontrol edildi. Oyunlardan çıkıp tekrar girdiğimde düzeliyor fakat 20.30dk sonra tekrardan bu sorunu yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım masaüstünde herhangi bir sıkıntı çıkarmazken oyunlarda yazılar ve etraf birbirine giriyor. Bunun nedeni ne olabilir? Not: Format atıldı temiz kurulum yapıldı, driverlar kontrol edildi. Oyunlardan çıkıp tekrar girdiğimde düzeliyor fakat 20.30dk sonra tekrardan bu sorunu yaşıyorum.
aynı sorun bendede vardı ekran kartının çipinden dolayı yapar o arızayı yüke bindiğinde yapar ekran kartını değiştirmen lazım ben değiştirdim ekran kartımı

Normalde herhangi bir problem yaşamıyorum birden bu sorun olmaya başladı, herhangi bir tamiri falan yok mu?
Yapabilirsen ekran kartının çipini ısıt eğer riske girmek istemiyorsan para verip Kadıköy'de BGA cihazı olan bir tamircide reballing yaptırabilirsin ama kesin çözüm olmayabilir ayrıca pahalı bir işlemdir.

Yapabilirsen ekran kartının çipini ısıt eğer riske girmek istemiyorsan para verip kadıköy'de BGA cihazı olan bir tamircide reballing yaptırabilirsin ama kesin çözüm olmayabilir ayrıca pahalı bir işlemdir.

Ekran kartları hakkında pek bilgim yok çipin hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim, çakmak tarzı birşeylemi ısıtmamı önerirsin?

Ekran kartları hakkında pek bilgim yok çipin hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim, çakmak tarzı birşeylemi ısıtmamı önerirsin?
Ekran kartının soğutucu bloğunu çıkar işlemciye benzeyen ortada metal bir parça olacak işte o ekran kartının işlemcisi. Çakmakla değil de saç kurutma makinası ile ısıt. Bu işlem altındaki lehim toplarını tekrardan yerine oturmasını sağlar en azından 1-2 hafta daha götürür ama çok geçici bir işlemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı