Oyuna girince bilgisayar 10 dakika içerisinde kapanıyor

Kyzer

Centipat
Daha fazla  
Herhangi bir oyuna girince bilgisayar 10 dakika içerisinde kapanıyor. Oyunda herhangi bir kasma falan yok. Sistemim yetse de kapanıyor.
Witcher 3de denedim kapandı. Pesde denedim kapandı. Ayrıca düne göre fps düşüklüğü yaşıyorum Witcher3de.

Dosya Ekleri

• IMG_20230901_162107.jpg
    IMG_20230901_162107.jpg
    193 KB · Görüntüleme: 11
Oyun oynarken izleyin. Resimde görülen yüzde elli kullanımda ekran kartı ısısı yüksek. Ekran kartınıza en son ne zaman bakım yapıldı. Ekran kartindan dolayı kapanıyor bilgisayarınız büyük ihtimalle.

Oyun oynarken izleyin. Resimde görülen yüzde elli kullanımda ekran kartı ısısı yüksek. Ekran kartınıza en son ne zaman bakım yapıldı. Ekran kartindan dolayı kapanıyor bilgisayarınız büyük ihtimalle.
Bilgisayarı tanıdık birinden aldık. Muhtemelen kullanmıştır ne kadar süre bilmiyorum. Ekran kartının bakımını nasıl yapabilirim? Sadece discord açıkken bile 67 derecelerde takılıyor.

FPS sınırlaması yaparak ekran kartının ısınmasını engelleyebilirsin.
zaten genel olarak 60larda takılıyor.

Ayrıca ısısını düşürmek için başka ne yapılabiliie?

Bilgisayarı tanıdık birinden aldık. Muhtemelen kullanmıştır ne kadar süre bilmiyorum. Ekran kartının bakımını nasıl yapabilirim? Sadece discord açıkken bile 67 derecelerde takılıyor.

zaten genel olarak 60larda takılıyor.

Ekran kartı modeliniz nedir. Fanları çalışıyormu kontrol edin. Ekran kartı macunu değişmesi gerekebilir bu konuda tecrübeli değilseniz bilen kişilerden destek almanız lazim.

Ekran kartı modeliniz nedir. Fanları çalışıyormu kontrol edin. Ekran kartı macunu değişmesi gerekebilir bu konuda tecrübeli değilseniz bilen kişilerden destek almanız lazim.
rx 570 fanları kontrol ederim. tecrübeli dğeilim ama öğrendiğim bilgilere göre çarpı şeklinde sıkıp üstünü bastırmak lazım.

Bilgisayarı tanıdık birinden aldık. Muhtemelen kullanmıştır ne kadar süre bilmiyorum. Ekran kartının bakımını nasıl yapabilirim? Sadece Discord açıkken bile 67 derecelerde takılıyor.

Zaten genel olarak 60'larda takılıyor.

Ayrıca ısısını düşürmek için başka ne yapılabiliie?

Merhaba. Arkadaşların da dediği gibi ekran kartının ısınmasıyla alakalı durum. Normal şartlarda ekran kartı bakımları için fan bölümüyle kartın PCB tarafı birbirinden ayrılır. İşlemcilerde olduğu gibi ekran kartlarının da PCB kısmında termal macun bulunur. Onu yenileyerek sorunu çözebilirsin.

Not: Yapmadan önce modele bağlı olarak internetten araştırıp, izlemeni tavsiye ederim. Ekran kartını yanlış bir durumda bozabilirsin.

Ekran kartı fanları çalışıyor mu? Hava bloklarında toz yoğun mu? Uzun süre temizlenmemiş olabilir. Ve kendiniz macun olayını yapacaksanız dikkatli bir şekilde ekran kartı modeline göre videoları izleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı