Çözüldü Oyuna girince bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melloowq

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarda ne zaman oyuna girsem dakikalar içinde tamamen kapanıyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Aynı sorunu yaşamış ve çözmüş birisi yardımcı olabilirse sevinirim.

Çözüm
Sorun ekran kartındaymış arkadaşlar. Anakart ile oynadığımda sorun olmuyor ama NVIDIA GeForce 730 LP 4 GB ekran kartını takınca kapanıyor.
Bilgisayarda ne zaman oyuna girsem dakikalar içinde tamamen kapanıyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Aynı sorunu yaşamış ve çözmüş birisi yardımcı olabilirse sevinirim.

Oyuna girdikten sonra ekran kartının veya işlemcinin fanına bakabilir misin?
Dönüyor mu dönmüyor mu diye.

Oyunn oynarken PC ısınıyor mu?

Edit;

İşlemci ve ekran kartınızın ısınma limitlerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeniz önemlidir. HWMonitor veya Speccy gibi bir program kullanarak oyun oynarken sıcaklıkları takip edin. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları 80°c'nin üzerine çıkıyorsa, ısınma sorunu olabilir.

SİSTEMİM:

POWER (PSU) ; FEEL 550 W
İŞLEMCİ; İ3-4150 3.50 GHZ
HARDDİSK; 500 GB TOSHİBA
EKRAN KARTI; NVİDİA GeForce GT730 LP 4 GB
ANAKART;

ECS H81H3-M V (1.0A)

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ar-masaustu-h81h3-m4-v-1.0a-1152609251/detay/

hocam oynanmıyor ki, valorant ta tam maç a başlarken kapanıyor pc, call of duyt 4 modern warfare giriyorum eğitim kısmının silah deneme kısmında kapanıyor.

Bilgisayar modelini veya özelliklerini ve oyunu yaz. Ona göre yardımcı olalım.
Yazdım hocam.
Sistemim:
  • Power (PSU): FEEL 550 W
  • İşlemci: i3-4150 3.50 GHZ
  • Hard disk: 500 GB Toshiba
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT730 LP 4 GB
  • Anakart: ECS H81H3 - M V (1.0A)
Isınınca eğer 100 dereceyi geçiyorsa otomatik kendisi kapanır.
Hocam ısınmıyor, oyuna girer girmez kapanıyor.

Oyuna girdikten sonra ekran kartının veya işlemcinin fanına bakabilir misin?
Dönüyor mu dönmüyor mu diye.
Dönüyor.

Edit;

İşlemci ve ekran kartınızın ısınma limitlerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeniz önemlidir. HWMonitor veya Speccy gibi bir program kullanarak oyun oynarken sıcaklıkları takip edin. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları 80°c'nin üzerine çıkıyorsa, ısınma sorunu olabilir.
Hocam ısınma sorunu yok, 3 tane fan var soğutma için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı