Oyuna girince kulakliktan cızırtı geliyor

Doguka isik

Centipat
Normal PC'de takilirken bir sorun yok ama Valorant'a girip biraz oynayinca cızırtı geliyor kulaklıktan. Önceden de olmustu, yerini degistirince düzelmişti ama tekrar olmaya başladı. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen bazı oyunlarda olabiliyor. Çözüm yolu şu sanırım:

"Ses efekti" kısmına gelip oradan "kayıttan yürüt" seceneğine basıp kullanmakta olduğun kulaklık/hopörlöre sağ tıklayıp "özellikler" diyorsun oradan "gelişmiş" kısmına gelip ses kalitesini düşürüyorsun.

Örnek olarak:

192000 Hz de ise bir tık düşüğünü dene.

Sonra uygula tamam deyip deneyebilir misin? Eğer cızırtı azaldıysa bir tık daha düşüğünü dene. Benim böyle çözüm olmuştu.

Bazen bazı oyunlarda olabiliyor. Çözüm yolu şu sanırım:

"Ses efekti" kısmına gelip oradan "kayıttan yürüt" seceneğine basıp kullanmakta olduğun kulaklık/hopörlöre sağ tıklayıp "özellikler" diyorsun oradan "gelişmiş" kısmına gelip ses kalitesini düşürüyorsun.

Örnek olarak:

192000 Hz de ise bir tık düşüğünü dene.

Sonra uygula tamam deyip deneyebilir misin? Eğer cızırtı azaldıysa bir tık daha düşüğünü dene. Benim böyle çözüm olmuştu.
Aynı sorundan bende muzdarip bir haldeyim Rise Online oynarken bu ses çıkıyor sadece. Gündüz Elden Ring oynarken cızırtı yoktu. Dün gece de aynı sorunu yaşadım PC'nin kulaklık girişi bozuldu sanmıştım. Gündüz Elden Ring oynarken fark ettim ki cızırtı yok. Sonra Rise Online'ye girince cızırtı başladı. Bahsettiğiniz yöntemi denedim olmadı. oyunun ses ayarlarını kapattım fakat yine çözülmedi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı