Oyuna girince monitör dalgalanıyor ve kasadan ses geliyor

Nextena

Kilopat
Merhaba, oyunlara girdiğim zaman monitör videodaki gibi oluyor ve kasadan ses gelmeye başlıyor. Sorun nerede yardımcı olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı: MSI Armor RX 570.
Monitörüm ise VGA, HDMI-VGA dönüştürücü kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coilwhine sesidir bu. Ses çıkartması dışında hiçbir zararı yoktur. İsterseniz garantiye verebilirsiniz fakat bu ses, sizi rahatsız etmiyorsa böyle kalmasının bir sakıncası yok. Ekran kartınıza zarar vermez, FPS'inizi düşürmez. Yine de siz teknik servise gönderin.

Kasadan gelen ses Coil Whine. Dalgalanma dönüştürücü kaynaklı olabilir. Her oyunda yaşıyor musunuz bu dalgalanmaları?
Evet bütün oyunlarda yaşıyorum.
Coilwhine sesidir bu. Ses çıkartması dışında hiçbir zararı yoktur. İsterseniz garantiye verebilirsiniz fakat ses, rahatsız etmiyorsa böyle kalmasının bir sakıncası yok. Ekran kartınıza zarar vermez, FPS'inizi düşürmez. Yine de siz teknik servise gönderin.

Peki monitördeki dalgalanmanın ekran kartıyla ilgisi bulunuyor mu?

Merhaba, oyunlara girdiğim zaman monitör videodaki gibi oluyor ve kasadan ses gelmeye başlıyor. Sorun nerede yardımcı olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı: MSI Armor RX 570.
Monitörüm ise VGA, HDMI-VGA dönüştürücü kullanıyorum.

Bende yaşıyorum bu sorunu dönüştücüyü bende kullanıyorum masaüstündeyken sıkıntı yok da oyuna girince siyah dalgalar başlıyor (sanırım Far Cry 3'de yoktu bu problem)

Kasadan gelen ses Coil Whine sorunu. Genelde ekran kartı belli bir kullanıma geldiğinde başlıyor. Benim 1660 Super'de de mevcut. Ses harici bir problem çıkartmaz, herhangi bir performans kaybı yok. Dalgalanma dönüştürücü kaynaklı olabilir. Herhangi bir uzatma kablosu kullanıyorsanız bununla alakalı da olabilir diye düşünüyorum. Monitörü direkt prize bağlayıp deneyin bir de. Aynı sorun devam ederse yeni bir dönüştürücü alıp deneyin. Basitten zora doğru çözüm aramak en doğrusu ve masrafsızı.

Hocam PC'yi kendiniz mi montaj yaptınız.

Evet hocam.

Kasadan gelen ses Coil Whine sorunu. Genelde ekran kartı belli bir kullanıma geldiğinde başlıyor. Benim 1660 Super'de de mevcut. Ses harici bir problem çıkartmaz, herhangi bir performans kaybı yok. Dalgalanma dönüştürücü kaynaklı olabilir. Herhangi bir uzatma kablosu kullanıyorsanız bununla alakalı da olabilir diye düşünüyorum. Monitörü direkt prize bağlayıp deneyin bir de. Aynı sorun devam ederse yeni bir dönüştürücü alıp deneyin. Basitten zora doğru çözüm aramak en doğrusu ve masrafsızı.

Normal onboard ile oyuna girince bir sorun olmuyor. Galiba dönüştürücü kaynaklı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı