Oyuna girince PC donuyor ve ses geliyor

Her yerde araştırdım, oyuna girince donma sorununu anakart, işlemciyi destlekleyemediği için gibi geldi. Mavi ekran da olabilir ama siyah. Bu anakart konusunu araştırdım, işlemcinin 12V ile beslenmesi gerek diye biliyorum fakat PSU'yu yanlız başına çalıştırdım avometre ile ölçtüm 25-24v arası gösteriyor. BIOS'da 11,250v diyor fakat bu sorun işlemciden mi yoksa ekran kartı mı, RAM mi, PSU'dan mı?
PC özellikler:
PSU: 400W(Ucu ucuna yetiyor, Recep Baltaş ekran kartı için 450 demişti.)-(Sizce 500W almalı mıyım, sorun düzelir mi?)
Ekran kartı: RX470 Gaming X 4 GB
RAM: 4 GB 1333MHZ
HDD-SSD: Barracuda 500GB 7200rmp/James donkey240GB 510 MB(işlemci: Xeon X3440)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her yerde araştırdım, oyuna girince donma sorununu anakart, işlemciyi destlekleyemediği için gibi geldi. Mavi ekran da olabilir ama siyah. Bu anakart konusunu araştırdım, işlemcinin 12V ile beslenmesi gerek diye biliyorum fakat PSU'yu yanlız başına çalıştırdım avometre ile ölçtüm 25-24v arası gösteriyor. BIOS'da 11,250v diyor fakat bu sorun işlemciden mi yoksa ekran kartı mı, RAM mi, PSU'dan mı?
PC özellikler:
PSU: 400W(Ucu ucuna yetiyor, Recep Baltaş ekran kartı için 450 demişti.)-(Sizce 500W almalı mıyım, sorun düzelir mi?)
Çok eskiden bana olmuştu işletim sistemini değiştirmiştim bu yüzden.

PC özellikler:
RAM berbat aga hem 4 GB hem 1333 MHz RAM'in gigabytı kadar MHz de önemli o sisteme 8 GB 3000MHZ al bence RAM'den kaynaklıdır.

Çok eskiden bana olmuştu işletim sistemini değiştirmiştim bu yüzden.
Sanırım güç tüketiminden. Yani ekran kartı işe koyulduğu anda 400W yetmiyor olabilir o yüzden bitkin düşüp kapanıyor. Furmarka testine sokunca da oldu çünkü.
RAM berbat aga hem 4 GB hem 1333 MHz RAM'in gigabytı kadar MHz de önemli o sisteme 8 GB 3000MHZ al bence RAM'den kaynaklıdır.
RAM 4 GB az biliyorum fakat bu anakart hasarlı bir kart bir slot bozuk haftaya tamir oluyor ayrıca RAM ile yakından uzaktan lakası olduğunu düşünmüyorum çünkü Furmark testi öyle demiyor tesete tabii tutulunca kart bitkin düşüp kapanıyor yani 400W yetmiyor.
Sorun yüksek ihtimal ekran kartı yazılımı ile alakalı.
İnşallah öyle bir şey yoktur PSU yetersiz geldiğinden zannedersem 400W yetmiyor kart işe koyulduğu anda oyuna girmek Furmark testine sokmak gibi güç yetersiz geliyor ve oyunu açmıyor, testi başlatamıyor ve kapanıyor.

Sanırım güç tüketiminden. Yani ekran kartı işe koyulduğu anda 400w yetmiyor olabilir o yüzden bitkin düşüp kapanıyor. Furmarka testine sokunca da oldu çünkü.

Ram 4gb az biliyorum fakat bu anakart hasarlı bir kart bir slot bozuk haftaya tamir oluyor ayrıca ram ile yakından uzaktan lakası olduğunu düşünmüyorum çünkü Furmark testi öyle demiyor tesete tabi tutulunca kart bitkin düşüp kapanıyor yani 400w yetmiyor.
Sadece 4 GB degil, 1333MHz çok eski bir RAM. Ben sorunun onla alakası var mı yok mu demiyorum ama iyi RAM alman oyunlarda takılmaları azaltacaktır.

PC özellikler:
400 Watt o ekran kartı için yetersiz. En az 500 Watt PSU gereklidir. Funmark testinde kapanmasıda bu nedenle. Ekran kartın PSU'dan yeterli gücü çekemiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı