Oyuna girince PC kapanıyor

Daha fazla  
  • i7 6700 Skylake
  • Kingston RAM 16 GB tek kit 2133 MHz
  • MSI Z270 tomhawk anakart
  • 600W power suply
  • ASUS ROG 1070 Ti 8 GB
  • SSD Toshiba 240 GB
  • 1 TB harddisk

Sistemim bu. Oyunlara girince ekran kartından ani bir tız sesi başlıyor ve ardından 5-10 saniye sürdükten sonra PC kapanıyor. Kendiliğinden yine açılıyor. 10 kere tekrar ettim RAM yerini değiştirdim güç kaynağına baktım dinledim tık yok. Problem nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sıcaklık değerlerini ve psunun model markasını 12v kanalından kaç w verebildiğini söyleyebilir misin bizlere.
Peki ona nerden bakacağım?
PSU marka modeli nedir? Ekran kartı güç bağlantısı PSU'dan doğrudan 6/8 PIN PCIe ile mi bağlı?
Markası dark Force series 600w. Ve 6 pin bir arada, +2 pin ilave, doğrudan bağlı
Ekran kartında sorun olabilir farklı bir ekran kartıyla denedin mi ?
Deneyeceğim
1565877019601.png

:Bu attığım resimde 12v kanalından kaç w verebildiği yazıyormu?
psu gücü, full yükte yetmiyor olabilir, psu ya yoğunlaş....
Ne demek istediğini tam anlamadım .Mesela bir bilgisayarcıya gidip farklı bir PSU ile denesem mi demek istiyorsun?

Son düzenleme:
600w psu kaliteli bile olsa 480w güç verir sana hadi 500w versin. Full yükte pc çok enerji harcar, talep edilen güç 500watt'ı falan geçebilir ve bunu sağlayamazsan pc kendini kapatır. Çok çektim sıkıntısını. 1080ti ve ryzen 1800x li sisteme 650w lık psu kullanıyordum. Kaldı ki benim psu bir de 80+ gold tu. Ama şimdi 850w evga 80+ gold kullanıyorum. Tüm sıkıntılar gitti.

bir yazsana psu özelliklerini tam olarak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı