Çözüldü Oyuna girince sistem kendini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Önceki konumda bilgisayarım açıldıktan bir süre sonra kapanıyor, bazen açılırken yeniden başlıyor ama fanlar çalışıyor demiştim. Termal macun yenilememi önerdiler işe yaradı. İnternette vs. gezebiliyorum ama oyuna girdiğim anda PC kapanıyor. Fanlar çalışıyor, klavyenin ışığı kapanıyor ve görüntü monitörden gidiyor. Taktım kafayı iyice gittim AIDA64 ile tüm donanımlara sırasıyla test yaptım (işlemci hariç hepsini aynı anda teste de soktum sıkıntı çıkmadı) ama işlemciyi tek başına teste soktuğumda bile aynı sorunla karşılaştım. Var mıdır bir bilen? Bilgisayar çok eski bu arada gerekliyse donanımları yazarım.

Son düzenleme:
Macun sürüldükten birkaç saat sonra tam olarak etkisini göstermeye başlar. Ama sorun ısınma kaynaklı olsa sistem tamamen kapanırdı diye düşünüyorum.
Siz sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?
Bu arada ben hâla PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Bros PSU daha önce hiç duymadığım bir marka.
AMD kullanıyorsanız eğer bende dahil birçok kişinin bu sorunu yaşadığını farkettim. AMD Radeon 2020 sürümünü kaldırın ve 2019 kurun.
Termal macunu yenileyin ve temizliğini yapın.
Bross PSU bana güven vermedi ayrıca.
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim sanırım çözdüm sorunumu. Önceki konumda bilgisayar açılırken ya da biraz sonra monitörün kapandığını ama fanların çalıştığını söylemiştim. Bu konumda da aynı şeyin oyuna girdiğimde olduğunu söyledim. Termal macun sürmemi önerdiler sürdüm anca bilgisizliğimden dolayı sürdüğüm anda oyuna girdim ve bilgisayar kapandı diye bu konuyu açtım. Macun birkaç saat sonra tam olarak etkisini göstermeye başlar demişsiniz. Sanırım macun etkisini gösterdiğinden dolayı şu an sıkıntı yok.

Bross bu Wozlo gibi birşey herhalde tam bilgi yok.
Wozlodan biraz daha kaliteli bence. Wozlonun 400 watt modeli 80 tl civarı bir fiyata satılırken Bross marka 400 watt PSU 185 tl civarı bir fiyata satılıyor. Bilgisayar 12. yılını doldurmuş olması lazım. Çok eskiden babam almıştı küçükmüşüm o zamanlar. Adam aslında zamanına göre baya iyi bir bilgisayar toplamış ama ben hala idare etmeye çalışıyorum 🙃
Sorunun ısınma kaynaklı olup olmadığını bilmiyoruz. Neyse tekrar sorun yaşarsanız söyleyin. Ama o PSU nun can güvenliği için değişmesi lazım.
İlla değiştirmek mi lazım güç kaynağını? Son mesajımdan beri oyuna girdim, ara sıra testlere soktum hiç sorun yaşamadım. Eğer kesin değişmesi gerekiyorsa var mı bir f/p ürünü bildiğin?
Arkadaşlar bu arada eklemeyi unuttum sorunun ısıdan kaynaklı olmadığına neden bu kadar eminim diye sorarsanız kasanın fanı bozuk ve kasa içinde soğutma yok. İşlemci fanından vs. bahsetmiyorum kasanın fanından bahsediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı