Bilgisayar açılırken perdeleniyor oyuna girince kendini kapatıyor

BayKush

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bir süre önce WattMan sorunu yaşadığım ekran kartımla bu sabah oyun oynarken bir anda kapandı. Kapandıktan sonra tekrar açmaya çalıştım bir süre açılmadı, tüm parçaları yeniden çıkarıp taktığımda özellikle RAM'ler bilgisayarın açıldığını gördüm. Fakat RX 590 ile oyun oynamaya çalıştığımda bir anda beyaz bir ekran gelip bilgisayar kapanıyor. Ardından tekrar açılışta perdenelenip aşağıya atacağım fotoğraftaki gibi donuyor. Sorun ne olabilir?

Canım sıkılmaya başladı, dünya kadar para verip topladığım bilgisayarda böyle sorunlar yaşamam canımı sıkıyor.

Ekran.jpeg

Ekran kartını mı göndereyim? Arena bilgisayar yasaklarda çalışıyor mu biliyor musunuz? Daha önce yollamıştım kartta sorun yok deyip tekrar yolladılar yine aynı şeyi yaparlarsa ne yapacağım?

Daha önce bilgisayara takıp test etmişler, PUBG vesaire oynadık bir sorun yaşamadık dediler geri verdiklerinde. Yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Kartın cenazesine mutlaka geleceğim.

Arkadaşlar şimdi başka bir erkan kartı taktım sistem yine açılmadı. Ramlerden birini çıkardım sistem açıldı fakat yine aynı hatayı verecek mi diye oyuna gireceğim.
Arkadaşlar sorun PSU dan kaynaklı olabilir mi? Yeterli gücü veremediğinden ekran kartı böyle bir hata veriyor olabilir mi yani? Ekran kartını teste soktuğumda pc kendini resetliyor. Ramleri teste soktum bir sorun çıkmadı.

Sorun RAM lerde değilmiş. Ramleri teste soktum bir problem çıkmadı. Başka ekran kartı taktım sistem yine açılmadı, biraz bekledikten sonra açıldığını gözlemledim.
Ekran kartını ayrı PSU yu ayrı teste soktum. İkisindede kapandı PC. Ekran kartında sorunsuz reset attı ama psu testinde yine attığım resimdeki gibi perdelenme oldu.

Geri
Yukarı