Oyuna Girince Siyah Ekran ve Ekran Kartı Fanının Hızlı Çalışma Sorunu

setolerance

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba, forumda çok yeniyim yardımlarınızı rica ediyorum.

PC normal haldeyken masaüstünde nette vs. hiç bir problem yok, fakat herhangi bir oyuna girdiğimde garip bir ses çıkartıp ekran görüntüsü kararıyor. 2-3 saniyeliğine de olsa arka planda oyun veya TS konuşmalarının duyabiliyorum fakat sonrasında ekran kartı fanları deli gibi dönüyor ve aşırı ses çıkartıyor. Sıvı soğutucu işlemci fanı aldım ısı ölçtüğümde maks. 40-50 dereceyi görüyordum. (Oyundayken) Lütfen yardımcı olun ne yapmam gerektiği konusunda. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam lütfen doğru yere yönlendirin.

Sistemim ise şöyle ;
  • AMD FX 4300 Quad-core 3.8GHz 4MB L3 işlemci (Thermaltake Water 3.0 Performer sıvı soğutma)
  • MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • EVGA GTX1060 SSC GAMING ACX 3.0 GDDR5 6GB 192Bit Nvidia Ekran Kartı
  • CORSAIR (2X4) 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek
  • 600W(80 Plus) PSU
  • 250 GB SSD
Saygılarımla..

Sorun fan sesi değil de Coil Whine olabilir. Eğer öyle bir sorunsa servise gönderin.

Şöyle bir problemim var yalnız parçaların bi kısmını vatandan bir kısmını farklı yerlerden aldım vatanı aradığımda bu şekilde yardımcı olamayız dedi. Sorun ekrant kartından mı kaynaklanıyordur sizce (coil Whine olayını tam anlamıyla bilmiyorum ) öyleyse sadece ekran kartını servise gönderebilirim.

Edit: Coil Whine ı araştırdım ama şöyle fanlar çok hızlı dönmeye başlıyor ve bu ses çıkıyor.

Şöyle bir şey deneyebilirsin. MSI Afterburner indir ve fan ayarını manuele getirip ses yapmayacak seviyeye inene kadar kıs. Ardından MSI Kombuster programı ile yaklaşık birkaç dakika stres testi yap. Ses yine çıkarsa sorun Coil Whine'dır. Kartı servise gönderirseniz bire bir değişim hakkınız olacaktır.

Coil Whine ile alakası yok sorunun. Ekran kartınız vaat edilen frekansı kaldıramadığından çöküyor. Frekansları azaltmayı deneyin. Olmazsa servise gönderin. Her halükarda servis hakkınız var zira kart vaat edilen frekanslarda çalışmıyor.

Geri
Yukarı