"oyunceviri.net" yamasından trojan virüs çıktı

Tüm anti virüsler bir dosyaya temiz diyor, aradan bir tane fırlama çıkıp "eüveüv bunda bişiy vardır kesin" diyor. Betimleyerek anlattım. :)
Hahaha iyi anlattın teşekkür ederim. Anladım aslında ama peki o virüs algılayan site diğerlerinden farklı bir şey tespit etmiş olamaz mı gerçekten?

Hahaha iyi anlattın teşekkür ederim. Anladım aslında ama peki o virüs algılayan site diğerlerinden farklı bir şey tespit etmiş olamaz mı gerçekten?
Haklı bir şüphe. Onu da genellikle Antivirüs uygulamasının basit bir tarihçesine bakarak anlayabiliyoruz. Örneğin bu örnekte Jiangmin antivirüsü uyarı vermiş. Google'a sadece Jiangmin yazdığımızda genellikle false positive sonuçlar verdiğini söyleyen sayfaları görebiliyoruz.

Haklı bir şüphe. Onu da genellikle Antivirüs uygulamasının basit bir tarihçesine bakarak anlayabiliyoruz. Örneğin bu örnekte Jiangmin antivirüsü uyarı vermiş. Google'a sadece Jiangmin yazdığımızda genellikle false positive sonuçlar veren sonuçları görebiliyoruz.
Açıklama için teşekkür ederim. Gayet iyi anladım.

False-positive. Çeviri işini başlatan ilk sitelerden birisi yani gözün kapalı güvenebilirsin bu siteye. Yama programlarında düzenlemeler yapıldığı için virüs programları tarafından virüs olmasa bile virüs olarak algılanabiliyor.

VirusTotal sitesini Türk milletine ilk gösteren kimse umarım öbür tarafta komik bıyıklı adamla komşu olur. Canım kardeşim VirusTotal saçma sapan bir sitedir, hiçbir güvenilirliği ve rasyonelliği yoktur sadece korku satarak hit kazanan bir sitedir. Türkçe yama dediğin şey zaten oyun dosyalarının bütünlüğünü bozan bir dosya dolayısıyla virüs olarak algılanması gayet normal bir şey. Sen bir şeyi indireceğin zaman indirdiğin sitenin güvenli olduğuna inanıyorsan virustotal virüs dese bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Bu tür sitelere önem atfetmeyin hiçbir gereklilikleri yok.
Böyle bir mantık mı var? 🤣

Evet var ? Cracklerde virüstür bu onun zararlı olduğu anlamına gelmez ama koy bir crack dosyasını virustotale kıpkırmızı gösterir.
Çünkü Anti-Virüs'ler bunları virüs olarak algıladığı için bu oluyor ve VirüsTotal ile alakası yok. Bilinçli kullanmak lazım. Ayrıca VirüsTotal, Anti-Virüs'lere de rapor verdiği için gerçekten faydalı ve detaylı bir analiz yazılımı.

Çünkü Anti-Virüs'ler bunları virüs olarak algıladığı için bu oluyor ve VirüsTotal ile alakası yok. Bilinçli kullanmak lazım. Ayrıca VirüsTotal, Anti-Virüs'lere de rapor verdiği için gerçekten faydalı ve detaylı bir analiz yazılımı.
Evet virüs olarak algılıyor çünkü işe yaramaz. En iyi virüsten korunma yolu sağduyudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı