Oyuncu Ekipmanı Tavsiyeleri (Marka Setler, F/P Setler, RGB Setler)

digitalm

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yönetici
Merhaba dostlar. Uzun zamandır oyuncu ekipmanları ile haşır neşirim. Marka fanboyluğu yapmadan düzenli olarak buradan farklı segmentlerde tavsiyelerde bulunacağım. Hemen hemen tüm ekipmanlara erişimim var. Bu yüzden özel olarak incelememi istediğiniz bir ürün varsa DM gönderebilirsiniz.

Üst not: Konu sürekli güncellenecek ve yeni setler ile yeni incelemeler eklenecektir.

F/P VPRO Seti

VPRO V16 Oyuncu Faresi Ort. 60 TL
VPRO V700s Mekanik Oyuncu Klavyesi Ort. 245 TL
VPRO VH200 Rgb Oyuncu Kulaklığı Ort. 150 TL
VPRO V1000 Control Mousepad Ort. 55 TL

BaLZ5M.png

Uygun fiyatlı ancak gerçekten kaliteli bir VPRO seti almak istiyorsanız seçimleriniz yukarıdaki şekilde olabilir. Bu sette tek sırıtan ürün V16 oyuncu faresi. Hem 2000 DPI optik sensöre sahip olması, hem de farenin adeta uçup gitmesi sebebiyle kontrol zorluğu çekebilirsiniz. Bu zorluğu tanımlamam gerekirse, skatezlerinin boyutuna göre fazla alan kaplaması ve farenin zaten hafif oluşu sebebiyle özellikle speed mousepadlerde uçması anlamını taşıyor. Klavye Türkçe ve mavi anahtarlara sahip. Özellikle benim gibi mavi anahtar sesini sevenler için ideal. Ancak farklı anahtar ve farklı dilde dizilim olabileceği için satın alacağınız yere mutlaka sorun.

Lüks VPRO Seti

VPRO V25s Oyuncu Faresi Ort. 110 TL
VPRO V700rgb Mekanik Oyuncu Klavyesi Ort. 280 TL
VPRO VH200 RGB Oyuncu Kulaklığı Ort. 150 TL
VPRO V1000 Control Mousepad Ort. 55 TL

Alternatif: VPRO V280 Oyuncu Faresi Ort. 160 TL VPRO V280 İncelemesi

Wq7VdQ.png

RGB seviyorsanız ve illa tek bir markadan set dizeyim istiyorsanız yukarıdaki listeye sadık kalmanızda fayda var. Setin yıldızı tabiki de V25s isimli fare. Tam gövde RGB aydınlatma gerçekten masada çok şık duruyor. Masada nasıl durduğu ile ilgili fotoğraf isteyenler bana yazabilir. Ayrıca optik sensör konusunda da Rapoo çağ atlamış. Yüksek DPI desteği, el yakınlık sensörü gibi ekstralarla fiyatının çok çok üzerinde bir performans sağlıyor. Klavye ve kulaklık da RGB destekli. Ancak tuhaftır ki, aralarında senkronize sağlanmıyor. Driver tarafında biraz zayıflar. Bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. Yine driver fotoğrafı isteyenler de özelden yazabilir.

F/P Razer Seti

Razer Deathadder Essential Oyuncu Faresi Ort. 270 TL
Razer Cynosa Chroma Oyuncu Klavyesi Ort. 330 TL
Razer Electra v2 Oyuncu Kulaklığı Ort. 380 TL
Razer Goliathus Control Fissure Small Mousepad Ort. 70 TL

mM2P8V.png

Aslında söz konusu Razer olduğunda fiyat performans oranından beklentiniz farklı yönde olmak zorunda. Performans ölçütüne elbette kaliteli malzeme, iyi bir teknik servis ve hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sıfır problem dahil edilmeli. Deathadder bugüne kadar kullandığım en ergonomik farelerden bir tanesi. Cynosa Chroma ise aslında RGB desteği ve mükemmel tasarımıyla göze çarpsa da, mekanik olmayan klavyeye maalesef oyuncu klavyesi demek istemiyorum. Bu yüzden Cynosa konusunda mesafeli yaklaşmalısınız. Electra V2 her ne kadar yazılımsal olarak 7.1 sunduğunu iddia etse de, FPS oyunlarında ben beklediğim verimi alamadım. Ancak onun dışında harika bir malzeme kalitesine ve ses kalitesine sahip. Mikrofon da yine discord, ts3 gibi platformlarda fark yaratıyor, ilgi çekiyor. Mousepad ise fiyat olarak 70 TL'yi hakedecek performansı kalitesiyle veriyor.

Lüks Razer Seti

Razer Mamba Tournament Edition Oyuncu Faresi Ort. 450 TL
Razer Blackwidow Elite Oyuncu Klavyesi Ort. 900 TL Razer Blackwidow Elite İncelemesi
Razer Kraken Tournament Edition Oyuncu Kulaklığı Ort. 650 TL
Razer Vespula v2 Mousepad Ort. 220 TL

Alternatif: Razer Huntsman Elite Oyuncu Klavyesi Ort. 1300 TL

Razer Seti.png

Şu anda benim kullandığım sete en yakını bu diyebilirim. Fare gerçekten tam bir e-spor faresi. Daha önce fazla bastığımdan ötürü sol kliğinde ses çıkarma problemi oldu. Garantiye verdiğimde ücretsiz sıfırı gönderildi. 16.000 DPI desteği ve meşhur optik sensörü en büyük avantajı. Görsel olarak da çok etkileyici. Klavye masanıza kurduğunuz anda odanızın yıldızı oluyor. Detaylı inceleme için link ürünün yanında var. Kulaklık ekstra THX ses kartıyla beraber geliyor. Siyah olanını tercih ederseniz setinizle çok iyi uyum sağlıyor. Mousepad de yine kullanmaktan en çok haz aldığım parça. Oyununa göre speed ya da control tarafını kullanabiliyorsunuz. Ben günlük kullanımda speed yüzeyi ve bilek destekli halini tercih ediyorum. League of Legends oynarken bilek desteğini çıkarıyorum ve control yüzeyini tercih ediyorum. Böylelikle hem missclick ihtimalini azaltıyorum, hem de kendimi daha rahat hissediyorum.

Eklenecek

F/P Cooler Master Seti
Lüks Cooler Master Seti
F/P SteelSeries Seti
Lüks SteelSeries Seti
300 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
400 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
500 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
750 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
1000 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
2000 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti
5000 TL'ye Oyuncu Ekipmanı Seti

Oyuncu Ekipmanları İçin Mağazalar

İncehesap
Hepsiburada
İtopya
E-GameShop
Adeks Store
QP Bilişim
GameEkstra

Son düzenleme:
Razer'in F/P olduğunu düşünmüyorum. 330₺'ye mekanik bir klavye alınabilir. Bence Corsair, Hyperx, Logitech gibi markaların F/P setlerini yapmalısın.

Razer'in F/P olduğunu düşünmüyorum. 330₺'ye mekanik bir klavye alınabilir. Bence Corsair, Hyperx, Logitech gibi markaların F/P setlerini yapmalısın.

Selamlar hocam. Muhtemelen yazıda gözden kaçırdığın satırlar olmuş olabilir. Razer hakkında aşağıdaki F/P tanımlaması ile başlamıştım zaten.

Aslında söz konusu Razer olduğunda fiyat performans oranından beklentiniz farklı yönde olmak zorunda. Performans ölçütüne elbette kaliteli malzeme, iyi bir teknik servis ve hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sıfır problem dahil edilmeli.

Diğer markalar için de gelecek. Ancak inandığım ve başarılı bulduğum marka/modelleri dahil edeceğim. Örneğin Logitech tarafını kamera kategorisi dışında set olarak değerlendirmek istemiyorum. Bununla alakalı yüzlerce sebep sunabilirim. İnceleme yazım dışında zaten ürünlere satın alma bağlantısı filan koymuyorum. Tamamıyla şahsi düşüncelerim yukarıdakiler.

Selamlar hocam. Muhtemelen yazıda gözden kaçırdığın satırlar olmuş olabilir. Razer hakkında aşağıdaki F/P tanımlaması ile başlamıştım zaten.

Aslında söz konusu Razer olduğunda fiyat performans oranından beklentiniz farklı yönde olmak zorunda. Performans ölçütüne elbette kaliteli malzeme, iyi bir teknik servis ve hem donanımsal hem de yazılımsal olarak sıfır problem dahil edilmeli.

Diğer markalar için de gelecek. Ancak inandığım ve başarılı bulduğum marka/modelleri dahil edeceğim. Örneğin Logitech tarafını kamera kategorisi dışında set olarak değerlendirmek istemiyorum. Bununla alakalı yüzlerce sebep sunabilirim. İnceleme yazım dışında zaten ürünlere satın alma bağlantısı filan koymuyorum. Tamamıyla şahsi düşüncelerim yukarıdakiler.
Ben de fikrimi sundum. Size katılıyorum zaten.

Bence tek bir markanın seti değil de farklı markalardan oluşan f/p bir set yapılabilir.

Evet fiyat aralıklarına göre farklı segmentlerde dengeli setler oluşturacağım. Tabi bunlar için daha fazla ürün incelemem ve yorumlayabilmem gerekiyor. Zamanla ufak bir arşiv oluşur burada :)

Bence en mantıklısı 2.el Logitech-Kingston-Corsair-Cooler Master setler. Zira bu ürünler hem çok satan, hem ucuz, hem de klavyeleri anahtar olarak (Omron-MX) kaliteli setler.

Razer Electra V2'yi tavsiye eder misiniz? @digitalm

Hocam Razer kalitesi tartışılmaz ancak Electra V2 çok arada kalmış bir model. 3,5 mm girişlisi ile USB girişlisi arasında da açıkçası fazla bir fark hissedemedim ben. Tavsiyem F/P odaklanacaksan Gamepower, VPRO, Sharkoon taraflarına kayman, orta segmentte Electra V2 USB fiyat aralığında Cooler Master ve SteelSeries seçeneklerini değerlendirmen. Üst segmentte zaten Razer'dan şaşma.
Bence en mantıklısı 2.el Logitech-Kingston-Corsair-Cooler Master setler. Zira bu ürünler hem çok satan, hem ucuz, hem de klavyeleri anahtar olarak (Omron-MX) kaliteli setler.

Cooler Master'ın zaman zaman sıfırıyla sorunlar yaşamış bir insan olarak ikinci eli konusunda şüpheyle yaklaşıyorum. Yeni çıkan serileri bir tık daha iyi (yeni logolu olanlar) ancak 2017 ve öncesi modelleri malzeme kalitesi ve yıpranım olarak ağlayabiliyor. Corsair ve Razer iki üst segment ancak odakları farklı. Logitech yaklaşmayın derim. Kingston (HyperX) orta seviyenin krallarından ancak kulaklık kategorisinde. Orta segmentte şu an inanılmaz bir klavye boşluğu var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı