Oyuncu laptolarında vergiler düşer mi?

RasKun

Hectopat
Merhabalar, oyun ve uzaktan eğitim için Monster notebook almayı düşünüyorum. Bir arkadaş bana satın almam için biraz daha beklememi, uzaktan eğitim olacağı için vergilerin düşeceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı bu konu hakkında bir açıklamada bulundu mu? Laptop satın almak için biraz daha beklenmeli mi? Teşekkürler.

Acelen yoksa biraz daha bekle bence en azından bu ay bitsin önümüzdeki aya herhangi bir açıklama olmazsa al derim ben, zaten dolar her gün artiyor zam gelirse beklediğine de değmez gerçi 2-3 aydır laptoplar yok satıyor uzaktan eğitim olayları yüzünden onun için pek indirim gelceni de sanmıyorum milletin eli mahkum mecbur alıyor, vergisinden de devlet güzel para kazanıyor.

Bir arkadaş bana satın almam için biraz daha beklememi, uzaktan eğitim olacağı için vergilerin düşeceğini söyledi.
Buna benzer bir şeyi (bekleyin vergiler düşecek) en son otomobil almak isteyenler için söylüyorlardı. B sınıfı bile olsa donanımlı %50-60 ÖTV dilimine giren arabalar %80 ÖTV dilimine yükseltildi. :D

Ayrıca bilgisayarlarda ÖTV yok. Sadece KDV uygulanıyor ve söyleyeyim bu cihazlara ÖTV getirmeleri yakındır. Bazı firmalar bazı günlerde KDV indirimi yapabiliyor, onların kampanyalarını takip et ve yakaladığında affetme direkt al.

Son düzenleme:
Vergi düşse, satıcı talep var diye zam yapar ve bizim ülkenin vergiyi düşüreceğini hiç sanmıyorum. Düşecek olsa bile bunları bence belirli özelliklere sahip bilgisayarlara yaparlar. Çünkü amaç uzaktan eğitim desteklenmesi, oyun bilgisayarı satışı değil.

İndirimli bir bilgisayar olacaksa o da çok düşük sistemli Türkiye üretimi bir bilgisayar olur muhtemelen yandaşa verilir ihale. O yüzden oyuncu bilgisayarı için vergi indirimi beklemeyin, hatta doların muhtemel artışı nedeniyle şimdiden parçalarınızı tamamlayın. Geç bile kalındı hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı