Oyuncu laptopları için yük altında 95 derece normal midir?

Arnks

Attopat
Henüz güncel bir oyuncu laptopu almadım fakat Monster gibi markaların laptopları yük altında 90-95 dereceleri görebiliyormuş. Bu değerlerin eski laptoplar için zararlı olduğunu biliyorum, güncel oyuncu laptopları için de zararlı değil midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı merak ettim söylesenize o hangi işlemci?
Bu işlemci için sınır 105 derece.

Bu işlemci için sınır 105 derece.
Öncelikle kaynak için teşekkürler. Fakat ben o işlemcinin yada herhangi bir işlemcinin o sıcaklığa ulaşabileceğini sanmıyorum açıkçası. Bir işlemci yanmadan/patlamadan nasıl o sıcaklığa ulaşabilir? :D

Öncelikle kaynak için teşekkürler. Fakat ben o işlemcinin yada herhangi bir işlemcinin o sıcaklığa ulaşabileceğini sanmıyorum açıkçası.
Konu dizüstü olunca yüksek sıcaklıklara ulaşmak pek de zor değil.
Bir işlemci yanmadan/patlamadan nasıl o sıcaklığa ulaşabilir?
Sınır değere yaklaşınca işlemci kendini yavaşlatır eğer işe yaramazsa sistem kendini korumaya alır yani yanma durumu artık pek yaşanan bir durum değil.

Öncelikle kaynak için teşekkürler. Fakat ben o işlemcinin yada herhangi bir işlemcinin o sıcaklığa ulaşabileceğini sanmıyorum açıkçası. Bir işlemci yanmadan/patlamadan nasıl o sıcaklığa ulaşabilir? :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
100 derece ve yanmıyor.
Patlamasını beklemen daha komik.
Ben zaten profil fotoğrafından anlayacağımı anladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
100 derece ve yanmıyor.
Patlamasını beklemen daha komik.
Ben zaten profil fotoğrafından anlayacağımı anladım.
Profil fotoğrafı ne alaka hocam? Çocuk falan mı demeye çalışıyorsunuz :D

Bende HP Pavilion 15-BC017NT gaming laptop var 4 yıl önce aldım 2 yıl önce termal macunu değiştirildi. Yük altında 85'leri görüyor. Açıkçası içini açıp fan temizliği termal macun vb. bakımları yapmaya korkuyorum. Bilgisayarcıya da götürsem parça çalar. Ne yapsam bilmiyorum.

Geri
Yukarı