+95 Derece İşlemci Sıcaklığı Normal Midir ?

Cooler boost açıkken mi bu değerleri alıyorsunuz?
ben açıkken 95 derece görüyorum bazı oyunlarda ama hiç işlemcinin fazla ısınmasından dolayı pc kapanmadı. Boştayken 40 dereceye kadar düşüyor. Sadece benim laptobumun kasası alüminyum olduğu için sıcaklığı dokununca bile çok hissediyorum. Termal macun tazı şeyleri hiç değiştirmedim sadece birkaç ay önce fanları temizlettim. Laptop modelim MSI GF75 THIN 9SC
bu sıcaklık normal mi değilse bile işlemciyi yakar mı? Fanları ilk temizlettiğimde cooler boostu açmadan 70 derecede oyunu oynayabiliyordum daha sonrasında ise yeniden 90lara çıkmaya başladı.

Isınma sorunlu model zaten, eski konulara yazmak yerine konu açmanız daha iyi olur.
konu açtığımda cevap gelmiyor o yüzden yazmıştım. Isınma sorunlu derken ne yaparsam yapıyım gene de ısınacaksa işlemciye vs zarar gelir mi?

Hocam 95 derece kesinlikle normal değil ve bilgisayarınıza zararlı, yetkili servise gönderin su kaynatsınlar üstünde.
hocam maalesef böyle yapacak bir şey de yok galiba.

İşlemciye zarar vesaire gelmez, işlemci sınırına geldiğinde güç keser veya sistemi kapatır zaten. Siz gene de konu açıp detaylica belirtin cevap gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı