Oyunda 8 vs 16 GB RAM

itzduchy

Centipat
Daha fazla  
RAM'in 8 GB olması ile 16 GB olması arasındaki fark nedir? Valorant gibi oyunlarda FPS farkı falan, yani performans artışı yaşanır mı?

Valorant aşırı RAM yemiyor, eğer RAM yetmiyorsa FPS arttırır her oyunda. Siz 16 GB yapın. Her türlü sistem rahatlar.

Valorant gibi oyunlarda çok fazla FPS artışı yaşamazsınız ve 8 GB yeterlidir fakat oyun sizden 16 GB ve üstü RAM istiyorsa ve siz bu oyunu 8 GB ile oynamaya çalışırsanız oyununuza kasmalar, donmalar girer. Günümüz için 16 GB RAM (2x8) daha iyi.

Yanlış bilmiyorsam performans açısından ram çok önemli olan bir unsur değil.Ben 8 GB RAM ile oynuyorum valorantı ve gayet hızlı açılıyor.Ancak 16 yada 32 olursa hızda fark olur o ayrı konu,ama fps e fark çıkaracağını düşünmüyorum.

RAM'in 8 GB olması ile 16 GB olması arasındaki fark nedir? Valorant gibi oyunlarda FPS farkı falan, yani performans artışı yaşanır mı?
Sadece Ram artışının olduğunu ve sistemlerin aynı kaldığı YouTube videoları var. Onları izleyebilirsin misal 570-2200g-8ram vs 570-2200g-16ram gibi. Bu videoları izleyerek en iyi şekilde nasıl artacağını görürsün. işlemci veya ekran kartı yükseltmesi yaptığın kadar bir fps artışı olmaz ama sistemin için gayet iyi olur Ram fiyatları hala makul seviyede fps artışı istediğin kadar olmasa bile almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı