Oyunda ekrana yazı yazdırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

EkusuKaribaaa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizlerden isteğim ben bir uygulama, oyun, browser vs. içine girdiğimde o uygulamadan seçtiğim (ekrandaki koordinatına göre) ( kare içine aldığım) kısmı hızlı bir şekilde tekrar yazabilecek bir program.

Aşağıdaki resim gibi bir oyunda kare içine aldığım kısmı görüntü başlat dediğimde hızlıca yazacak (hızlı olması çok önemli).

Adsız.pngejder.png

Oyunda;
Bu kodu : 211gd2e1123c12ds11s

Oyunda mesela o kodu hızlıca aşağıya yazmam gerekiyor ve 5 saniyem var doğal olarak yazamıyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla, oyunda bir pencere karşınıza çıkıyor ve sizin bu pencere içine yukarıda bahsettiğiniz kodu 5 saniye içinde yazmanız gerekiyor.

Eğer öyleyse bile bahsettiğiniz yöntem bir işe yaramayacaktır.

Çünkü bahsettiğiniz yöntemle kodu yazmaya çalışırsanız, sadece ekranda o kodu yazacaktır ve yazı ilgili pencerenin üstünde bile olsa, o pencerenin içindeki metin kutusuna yazılmamış olacak.

Yani anlatmak istediğim, bahsettiğiniz yolla o görevi geçemezsiniz.
  • Ctrl+C ve Crtl+V yaparak kodu yapıştırmayı denediniz mi?
  • Oyunun adı nedir?
  • Ek olarak ilgili oyunun bahsettiğiniz bölümünün nasıl geçileceğini internetten araştırdınız mı?

Şuan üzerinde çalıştığım projede de böyle bir fonksiyon kullanıyorum ben, arka plandan oyun kapatmak için. İstersen klavye üzerinde bir tuş veya tuş kombinasyonu belirle, program arka planda çalışırken o tuş veya kombinasyona basıldığında anında, programda ilgili alana girilen değerleri yazdırsın.

Eğer bir oyun veya başka bir program üzerindeki herhangi bir yerdeki metin kutusunun içerisine, kendiliğinden tıklayıp kendiliğinden yazdırmasını istiyorsan ona da bir çare buluruz. İlgili kordinatlara, program arka planda çalışırken 1 defa tıklama komutu verilir en basitinden?

Sorularımı cevapla, konuyu bir netleştir. Yardımcı olacağım sana, konu takibimde.

Şuan üzerinde çalıştığım projede de böyle bir fonksiyon kullanıyorum ben, arka plandan oyun kapatmak için. İstersen klavye üzerinde bir tuş veya tuş kombinasyonu belirle, program arka planda çalışırken o tuş veya kombinasyona basıldığında anında, programda ilgili alana girilen değerleri yazdırsın.

Eğer bir oyun veya başka bir program üzerindeki herhangi bir yerdeki metin kutusunun içerisine, kendiliğinden tıklayıp kendiliğinden yazdırmasını istiyorsan ona da bir çare buluruz. İlgili kordinatlara, program arka planda çalışırken 1 defa tıklama komutu verilir en basitinden?

Sorularımı cevapla, konuyu bir netleştir. Yardımcı olacağım sana, konu takibimde.

Cevaplama yetkim olmadığı için yeni bir hesap kurdum.
Neyse.

Oyundaki ekran bu ;
Adsız.png

İstediğim şey ise START tuşuna bastığımda oyun ekranına hemen geçip o boş text kısmına yukarıdaki şifreyi olabildiğince hızlı yazmak.(Bunu oyun ön program ise arka planda iken bir tuş sayesinde yapabilirsek ne mutlu bana.)

Yazılımı gereksiz yere dallandırıp budaklandırmamak amacıyla soruyorum ; Oyun penceresindeyken ilgili text alanını tıkladıktan sonra kendin atayacağın herhangi bir tuşa basıldığında, yine programda kendinin belirlediği veriyi direkt olarak oyun ekranına yazdırsak işini görür mü?

O pencereye geç bu pencereye geç, şu kordinata tıklat ile uğraşmanın mantığı yok. Direkt olarak tek tuşla istediğini yazdırırsın, yazdıracağını da program arayüzünden belirlersin önceden. Tamam mıdır senin için?

Yazılımı gereksiz yere dallandırıp budaklandırmamak amacıyla soruyorum ; Oyun penceresindeyken ilgili text alanını tıkladıktan sonra kendin atayacağın herhangi bir tuşa basıldığında, yine programda kendinin belirlediği veriyi direkt olarak oyun ekranına yazdırsak işini görür mü?

O pencereye geç bu pencereye geç, şu kordinata tıklat ile uğraşmanın mantığı yok. Direkt olarak tek tuşla istediğini yazdırırsın, yazdıracağını da program arayüzünden belirlersin önceden. Tamam mıdır senin için?

Program tam olarak anladığın gibi fakat gelecek olan şifre hep aynı değil şifreyi önceden bilme şansım yok.

Şu şekilde: Oyun penceresindeyken ilgili text alanını( şifrenin göründüğü kısım ) tıkladıktan sonra kendin atayacağın herhangi bir tuşa basıldığında, alttaki boş kısıma yazması.

@EkusuKaribaaa Metni çıkarma olayını halletmişsin galiba, sen bana direkt olarak programı yolla, diller uyuşursa devamını ben yazarım. Uyuşmazsa geri kalan kısmı nasıl halledeceğini söyleyim.

Metni çıkarma ve sonrasında ilgili alana yazdırma işlevlerini bir tuşa atayacağız hepsi bu, arka planda sürekli çalışacak.

Son düzenleme:
@EkusuKaribaaa Metni çıkarma olayını halletmişsin galiba, sen bana direkt olarak programı yolla, diller uyuşursa devamını ben yazarım. Uyuşmazsa geri kalan kısmı nasıl halledeceğini söyleyim.

Metni çıkarma ve sonrasında ilgili alana yazdırma işlevlerini bir tuşa atayacağız hepsi bu, arka planda sürekli çalışacak.

Özür dilerim ama bu tarz bir program arıyorum demiştim program dilleri ile aram yok :( Az da olsa assembly tabanım var ama bu tarz bir uygulamayı ne tür anahtar kelimeleri aratarak bulabilirim.

Bu tarz bir programı hazır olarak bulamazsın. Ekran görüntüsünü alıp ilgili alandaki harfleri tarayıp tanıyan ve kısa yol tuşu ile bunu ilgili alana aktaran bir program yazılması gerekiyor.

Programlamada bir bu tanıma işlemine OCR diyoruz. Otoparklarda plakaları tanıyan sistemler de bu tip yazılımları kullanır.

MODI kütüphanesi ise Visual Basic'de 2010 ve ilerisinde kaldırıldı, eski bir sürüm yüklemem gerekiyor. Metin2 gibi bir oyun için vaktimi boşa harcatmaya değer mi bilmiyorum cidden :)

Son düzenleme:
Mouse ve klavye hareketlerini kaydedip tekrar tekrar oynatabileceğin bir program vardı ayrıca istenilen hızda tekrar edebiliyordu program. Bir araştır istersen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı