Oyunda ekrana yazı yazdırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mouse ve klavye hareketlerini kaydedip tekrar tekrar oynatabileceğin bir program vardı ayrıca istenilen hızda tekrar edebiliyordu program. Bir araştır istersen.
Her seferinde farklı bir şifre verdiği ve verilen şifreye tıklama - seçme - kopyalama işlemi yapamadığın için tek çare ekrandaki şifreyi taratıp harflere dönüştürmek olacaktır.
Bahsi geçen program da hiçbir işe yaramaz bu senaryoda :(

Her seferinde farklı bir şifre verdiği ve verilen şifreye tıklama - seçme - kopyalama işlemi yapamadığın için tek çare ekrandaki şifreyi taratıp harflere dönüştürmek olacaktır.
Bahsi geçen program da hiçbir işe yaramaz bu senaryoda :(
Şifre verdiği ekran text mi yoksa resim mi?

Şifre verdiği ekran text mi yoksa resim mi?
Kesin bir cevap almadım ancak ne şifre alanının seçilebilir bir fonksiyon olduğunu ne de şifre girilen textbox alanının yapıştırma komutuna izin verdiğini hiçbir şekilde sanmıyorum.

Resim üzerinden bir şeyler yapılması gerekiyor çok büyük ihtimalle. Aslında yapılır, bilgisayarın resmi çözmesi saniyeler alır, 5 saniye gibi rakamlar yeterli bu işlem için. Ama düzgün çalıştığından emin olmak için bizim de indirmemiz, deneyerek programa bir yön vermemiz gerekiyor.
Buna yardım etmeyin. :D Kurnazlık yapıp herkesden önce ejderi kapacak. Bot gibi birşey istiyor sizden. :D:D
Seni çakal seni. Demek bizden oyun için bot istiyorsun galiba. Yazma şifreyi, olsun bitsin.
Vatandaş ejderhayla boğuşacak diye bu zahmete girmenin bir gerekliliğini görmüyorum ben. Ödev falan yapıyor sandım ilk başta :) Arka plandaki savaşçı resimli sura ruhu falan yazılarını görünce durumu çaktım :)

Kesin bir cevap almadım ancak ne şifre alanının seçilebilir bir fonksiyon olduğunu ne de şifre girilen textbox alanının yapıştırma komutuna izin verdiğini hiçbir şekilde sanmıyorum.

Resim üzerinden bir şeyler yapılması gerekiyor çok büyük ihtimalle. Aslında yapılır, bilgisayarın resmi çözmesi saniyeler alır, 5 saniye gibi rakamlar yeterli bu işlem için. Ama düzgün çalıştığından emin olmak için bizim de indirmemiz, deneyerek programa bir yön vermemiz gerekiyor.

Vatandaş ejderhayla boğuşacak diye bu zahmete girmenin bir gerekliliğini görmüyorum ben. Ödev falan yapıyor sandım ilk başta :) Arka plandaki savaşçı resimli sura ruhu falan yazılarını görünce durumu çaktım :)
Çok uğraştırıcı ve terimsel :D

Bu tarz bir programı hazır olarak bulamazsın. Ekran görüntüsünü alıp ilgili alandaki harfleri tarayıp tanıyan ve kısa yol tuşu ile bunu ilgili alana aktaran bir program yazılması gerekiyor.

Programlamada bir bu tanıma işlemine OCR diyoruz. Otoparklarda plakaları tanıyan sistemler de bu tip yazılımları kullanır.

MODI kütüphanesi ise Visual Basic'de 2010 ve ilerisinde kaldırıldı, eski bir sürüm yüklemem gerekiyor. Metin2 gibi bir oyun için vaktimi boşa harcatmaya değer mi bilmiyorum cidden :)

Fazla zamanını almayacak bir uygulama ise yapabilir misin ? Fazla zamanını alacak ise bu açıklaman bile yeterli sanırım bulabilirim internetten.

Mouse ve klavye hareketlerini kaydedip tekrar tekrar oynatabileceğin bir program vardı ayrıca istenilen hızda tekrar edebiliyordu program. Bir araştır istersen.

Biliyorum fakat gelecek olan rakamı önceden öğrenemem bu sebepten dolayı oto key oto mouse tarzı uygulamalar işimi görmüyor.

İnternetten bulamayacağının garantisini verebilirim, tam olarak işine yarayacak bir programı birinin ayriyeten vakit harcayarak yazması gerekiyor. Ne diyelim :) Fazla kafayı takma oyunlara :)

Bu tarz oyunlardan ne anlıyorsunuz anlamıyorum ama oyunda hile için yazılım yazmak kadar ileri gidilir mi be? :LOL:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı