Oyunda i3 10100F sistem donup yeniden başlatma ekranında takılı kalıyor

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
Kardeşime bilgisayarı vermiştim yaklaşık 6 saattir Valorant oynuyor. Sabah oyun oynarken bilgisayarda bir yavaşlama hissettiğini söyledi. Görev yönetisinden baktım disk 100 idi. Windows Update açıktı güncelleme yapıyordu. Oyunu kapattık ve güncelleme yüklenince yeniden başlattık. Görev yöneticisinden değerleri kontrol ettim ve normaldi. Oyunu geri açtım oynasın diye. Üzerinden saatler geçtikten sonra oyun oynarken bilgisayar dondu. Bir süre sonra ekran karardı. Bilgisayar kendini yeniden başlatıyordu. 10 dakika geçti ve şu anda hala anakart açılış logosunda takılı kalmış durumda.
Fotoğrafı internetten aldım şu anda ekranım aynen böyle yaklaşık 15 dakika oluyor.

ASUS.jpg

Sistem: i3 10100F, ASUS H410M F anakart, 8 GB RAM, INNO3D GTX 1650 ekran kartı, 650W GameGaraj PSU ve Patriot brust 240GB SSD.

Son düzenleme:
Hocam dün windows 10 pro retail key almıştım amazon üzerinden. Lisansı dün atifleştirdim ve bugün başıma böyle bir şey geldi. Windowsu dün etkinleştirdim ve bugün güncelledim, internette güncelledikten sonra etkinleştirilmesi öneriliyordu. Pek dikkat etmemiştim açıkçası. Alakası olabilir mi bununla? Ayrıca BIOS güncel değil. Bilgisayarımı aldıktan sonrasında BIOS güncellemeye korkmuştum elektrik kesintisi yaşarım diye.
PC kapatıp RAM'leri çıkarıp yerlerini değiştirin tekrar açmayı deneyin.
PC'yi kapattım. RAM'in slotunu değiştirmeden önce bir kez açmayı denemem sorun çıkarır mı peki?

Hocam dün Windows 10 Pro Retail key almıştım Amazon üzerinden. Lisansı dün atifleştirdim ve bugün başıma böyle bir şey geldi. Windows'u dün etkinleştirdim ve bugün güncelledim, internette güncelledikten sonra etkinleştirilmesi öneriliyordu. Pek dikkat etmemiştim açıkçası. Alakası olabilir mi bununla? Ayrıca BIOS güncel değil. Bilgisayarımı aldıktan sonrasında BIOS güncellemeye korkmuştum elektrik kesintisi yaşarım diye.

Aldığın Windows keyi sorun çıkarmaz. BIOS'u güncellemek sorunu çözebilir sonra denersin güncellemeyi.

PC'yi kapattım. RAM'in slotunu değiştirmeden önce bir kez açmayı denemem sorun çıkarır mı peki?

Hayır deneyebilirsin.

Geri
Yukarı