Yeniden başlatma sonrası sistem ok ile takılı kalıyor

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde sistemde ciddi bir sorun yoktu. Dün kullanırken bir sürü program, tarayıcı vs. açıkken sistem yavaşlayamaya başlamıştı. Kendine gelsin diye restart attım, sistem açılmadı.

Birkaç kere yeniden başlattıktan sonra siyah arka plan üstünde Windows'un oku geldi ama ne sağ tuş çalışıyor ne başka bir şey. Sadece siyah arka plan ve ok var. Sistem çöktü zannettim. Kurulum USB'si takıp onar dedim ama onda da mor ekranda sadece ok kalıyor. Tepki vermiyor.

Sorun nerede olabilir? Anakart arızasından dolayı böyle yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplar için teşekkürler.

Sadece onara ekranına değil kurulum ekranına da girmiyordu. Onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

Sistemde bir sürü ssd/hdd takılı. İlk onlardan şüphelenip biostan kapatıp açıp tek tek onları denemiştim sorun çözülmemişti. Onun için anakarttan şüphelendim. Kasayı yeni açtım ilk yaptığım tüm hddleri söküp öyle denemek oldu bu sefer kurulum ekranı geldi. Tabi disk bulamadı. Sonra sadece ana ssd'yi taktım sistem düzgün açıldı. Belli ki hdd'lerden biri bozuk şimdi onları deniyorum.

Bozuk hdd'nin sistemi bu kadar kilitleyebileceği aklıma gelmemişti. Hdd'leri sadece yedek için kullanıyorum. Bios'tan kapatmama rağmen düzelmemesi çok acayip. Tek bir bozuk hdd tüm sistemi kilitleyebiliyor demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı