Oyunda işlemci GHz düşüyor

Oyunlarda işlemci frekansı 3.5'de çalışmıyorsa kendisi o kadar yetiyor diyerekten çıkmıyor. Yani araba 300 basıyorsa, 300le gitmenin mantığı yoktur. Ama laptop veya masaüstü ne kullanıyorsunuz sisteminizi belirtin birkaç tık üstte çalışması için çözüm sunarız.

Oyunlarda işlemci frekansı 3.5'de çalışmıyorsa kendisi o kadar yetiyor diyerekten çıkmıyor. Yani araba 300 basıyorsa, 300le gitmenin mantığı yoktur. Ama laptop veya masaüstü ne kullanıyorsunuz sisteminizi belirtin birkaç tık üstte çalışması için çözüm sunarız.
Arkadaşında dediği gibi bunlar çok ısındığı için olur genelde işlemcide kendini korur ve ghz düşürür laptop ise soğutucunuz varsa soğutucunuzu koyun soğutucu yok ise altını kaldırın yani bir kitap koyun ama hava akışı olan delikli yerleri kapamayın orası boşluğa gelecek şekilde yapın

Sistemi yükledim DxDiag. Daha fazla FPS almak istiyorum yükselse fena olmaz.
Yok işlemci oynadıgım oyunda 57 dereceyi geçmiyor zaten 200 ila 100 FPS arası alıyorum.

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    96,6 KB · Görüntüleme: 433
Temal frekansı 3.50 olsa masaüstünde de öyle çalışırdı. Muhtemelen boost frekansı 3.50 GHz'dir. Eğer boost frekansa çıkmıyorsa soğutması yeterli değil demektir ya da laptop ise şarjda oynayın.

Öncelikle güç modunu yüksek performansa al, ardından performans ayarları için araştırman lazım. Arka planda işlemciyi kullanan programları kapatmalısın. Oyunun yüksek performans istemiyorsa kullandığı donanım miktarı seni rahatsız etmesin, FPS düşer, ısınma artar o zaman rahatsız etmeli. Donmalar vs

Aldım yükseğe deneyeceğim. Zaten yüksekte değildi ama yükseğin ayarlarının aynısı bir ayardaydı.
Öncelikle güç modunu yüksek performansa al, ardından performans ayarları için araştırman lazım. Arka planda işlemciyi kullanan programları kapatmalısın. Oyunun yüksek performans istemiyorsa kullandığı donanım miktarı seni rahatsız etmesin, FPS düşer, ısınma artar o zaman rahatsız etmeli. Donmalar vs
İnstagramınız varsa Strheberga hesabını takip edermisiniz birde birşey soracağım .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı