Oyunda işlemci GHz 0.90'e düşüyor

rusteze5575

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
Ekran kartı
MX350
İşlemci
i5 11.nesil
Sorun 2 aydır falan var çözümünü bulamadım bir türlü bakmadığım şey kalmadı örnek olarak Valorant'ı vereceğim: Oyunu ilk açtığımda ilk 5 dakika problem olmuyor sonrasında işlemci hızı 0.80'lere düşüyor oyunda FPS 30'lara 40'lara bazen 5-10'lara bile düşüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sorun 2 aydır falan var çözümünü bulamadım bir türlü bakmadığım şey kalmadı örnek olarak Valorant'ı vereceğim: Oyunu ilk açtığımda ilk 5 dakika problem olmuyor sonrasında işlemci hızı 0.80'lere düşüyor oyunda FPS 30'lara 40'lara bazen 5-10'lara bile düşüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Güç seneçeklerine gir, hangi planı kullanıyorsan plan ayarlarını değiştire tıkla, gelişmiş güç ayarlarını değiştir de, işlemci güç yönetimine gel ve sistem soğutma ilkesini edilgen yerine etkin yap.

Merhabalar, benzer özellikte bilgisayara sahibim. Bu çoğu kişide olan bir problem. Çözümünü bir arkadaş sayesinde buldum ve 6 7 aydır sıkıntı olmadan oyun oynayabiliyorum. Öncelikle bilgisayar ısındığı için böyle yapıyor. Güzel bir laptop soğutucusu almanızı tavsiye ederim. Daha sonra buradan tıklayarak, gösterilen ayarları yapın. Laptop işlemci frekansını sabitleyerek ısınmasını önlüyoruz. Şahsen ben 2.0GHZ'ye sabitledim. Yine ısınırsa bu sorunla karşılaşırsanız işlemci frekansını bir miktar daha düşürün, örneğin 1.8 GHZ olacak şekilde. Qucik cpunun arkadaşın linkte kullandığı sürümünü indirin, sonra fotoğraflardan takip edin. Yeni arayüzlerde sayfaları bulamayabilirsiniz, işlemciye müdahale etmeye izin vermeyebilir belki. Ben arkadaşın kullandığı sürümü kurmuştum hala da kullanıyorum.

Galiba laptop kulanıyorsun sarja tak şarj da oyna ve ısınma sorunu olabilir.

Zaten şarjda oynuyorum ve ısınma problemi yok.

Merhaba, benzer özellikte bilgisayara sahibim. Bu çoğu kişide olan bir problem. Çözümünü bir arkadaş sayesinde buldum ve 6 7 aydır sıkıntı olmadan oyun oynayabiliyorum. Öncelikle bilgisayar ısındığı için böyle yapıyor. Güzel bir laptop soğutucusu almanızı tavsiye ederim. Daha sonra buradan tıklayarak, gösterilen ayarları yapın. Laptop işlemci frekansını sabitleyerek ısınmasını önlüyoruz. Şahsen ben 2.0GHz'ye sabitledim. Yine ısınırsa bu sorunla karşılaşırsanız işlemci frekansını bir miktar daha düşürün, örneğin 1.8 GHz olacak şekilde. Qucik CPU'nun arkadaşın linkte kullandığı sürümünü indirin, sonra fotoğraflardan takip edin. Yeni arayüzlerde sayfaları bulamayabilirsiniz, işlemciye müdahale etmeye izin vermeyebilir belki. Ben arkadaşın kullandığı sürümü kurmuştum hala da kullanıyorum.

Hocam çok teşekkür ederim ama dediğim gibi ısınma ile alakalı bir problemim yok şu anlık problemin sıcaklıktan olacağını da düşünmüyorum.

Laptop markanız nedir?

Lenovo V14 G2 ıtl.

Güç seneçeklerine gir, hangi planı kullanıyorsan plan ayarlarını değiştire tıkla, gelişmiş güç ayarlarını değiştir de, işlemci güç yönetimine gel ve sistem soğutma ilkesini edilgen yerine etkin yap.

Güç seçeneklerinde sistem soğutma ile alakalı bir ayar yok.

Merhabalar, benzer özellikte bilgisayara sahibim. Bu çoğu kişide olan bir problem. Çözümünü bir arkadaş sayesinde buldum ve 6 7 aydır sıkıntı olmadan oyun oynayabiliyorum. Öncelikle bilgisayar ısındığı için böyle yapıyor. Güzel bir laptop soğutucusu almanızı tavsiye ederim. Daha sonra buradan tıklayarak, gösterilen ayarları yapın. Laptop işlemci frekansını sabitleyerek ısınmasını önlüyoruz. Şahsen ben 2.0GHZ'ye sabitledim. Yine ısınırsa bu sorunla karşılaşırsanız işlemci frekansını bir miktar daha düşürün, örneğin 1.8 GHZ olacak şekilde. Qucik cpunun arkadaşın linkte kullandığı sürümünü indirin, sonra fotoğraflardan takip edin. Yeni arayüzlerde sayfaları bulamayabilirsiniz, işlemciye müdahale etmeye izin vermeyebilir belki. Ben arkadaşın kullandığı sürümü kurmuştum hala da kullanıyorum.
Önerdiğiniz veya kullanıyorsanız kullandığınız soğutucu var mı?

Zaten şarjda oynuyorum ve ısınma problemi yok.

Hocam çok teşekkür ederim ama dediğim gibi ısınma ile alakalı bir problemim yok şu anlık problemin sıcaklıktan olacağını da düşünmüyorum.

Lenovo V14 G2 ıtl.

Güç seçeneklerinde sistem soğutma ile alakalı bir ayar yok.

Aslında olması lazım, doğru yere girdiğinize emin misiniz? Vede orada maksimum işlemci vs neyde?

Geri
Yukarı