Oyunda Oğluna Yenilmesi İçin Rüşvet Veren Baba Dehşet Saçtı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
IMG_20190121_211233.jpg

Malezya'da çok değişik ve farklı bir olay yaşandı arkadaşlar. Oğluyla birlikte bir video oyunu oynayan baba 19 yaşında bir rakibe sürekli yeniliyordu. Baba bu genci yenemeyeceklerini anladığı için rüşvet teklifinde bulundu. Yüklü miktar para karşılığında rakibin yenilmesini isteyen baba planı hazırlamıştı fakat hem parayı aldığı halde yenilmeyen 19 yaşındaki oyuncu babanın şiddetine mağruz kaldı. Saldırıya uğrayan gencin kaburgalarında kırık akciğerinde yırtık olduğu belirtildi. Aşağıdaki video'dan şiddet anını izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parasıyla dayak yemek daha çok para verip kendini dövdürtmek gibi anlaşılıyor. Parasıyla rezil olmak gibi.
Virgülden önceki eylem, bunu anlatmak için var. Mizahi anlayışa daha uygun bir cümle. Metini düz okuyarak yanlış anlaşılabilir.

Virgülden önceki kısım önemli değil ki. Cebinden para çıkmadığı için bunu söylemek hala saçma geliyor.
Mizahi anlatımda gerçekten saparak, okuyucu düşündürmek ve güldürmek amaçlanabilir. Bu konuda bilginiz yok sanırım. O kısım, anlatım için çok önemli. Bu arada konunun dışına çıkmaya gerek yok.

Sizin de Türkçe konusunda bilginiz yok sanırım. "Parasıyla" kelimesinden sonra edilgen fiil kullanılırsa sizin düşündüğünüz anlam olmuyor. Edilgen fiilin ne olduğunu öğrenin isterseniz. Konunun dışına çıkan da sizsiniz. Neden istediğiniz anlamı içermeyen bir cümle kurduğunuzu kabul etmek yerine devam ettiriyorsunuz?

Mizahi anlatım, gerçekten sapabilir ve mantık dışına çıkabilir. Çok uzattınız. Rahatsız olduğunuz taktirde, rapor edebilirsiniz. Beni yargılayacak kişi, siz değilsiniz.

Mizahi anlatım için anlatım olması gerek diyorum. Keşke şunları yazacağınıza etrafınızdaki birine o cümleyi okutup ne anladığını sorsanız. Konu hakkında herhangi bir şey bilmeyen birine.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı