Çözüldü Oyundaki beddua tutar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gamerr28

Centipat
Arkadaşlar selam, bugünüm biraz kötü geçtiği için oyuna girmek istedim. Ama oyuna moral bozukluğumdan odaklanamadığım için canım gerçekten çok sıkıldı.
Neredeyse hiç yapmadığım şey olan trolleme olayını yapayım dedim. Büyük bir hata yaptım, normal bir durumda olsam yapmam. Kafamda başka düşünceler vardı.
Takım arkadaşlarımı blokladım, oyundaki bombayı aldım ama kurmadım belki de o anki psikoloji ile kendimi böyle mutlu etmek istedim ama asla yapacağım bir şey değil. Ayrıca oyunda kimseye hakaret etmedim.
Takım arkadaşlarımdan biri sesli olarak "burada benim zamanımı çalıyorsun" diyerek ardından ağır bir beddua etti. Ben ciddi bir şey olmadığını düşünüyorum, sonuçta bir oyun. Sizce bunun bir etkisi olur mu, takmalı mıyım? Dediğim gibi troll dediğimiz olayı sadece arkadaşlarım arasında makarasında yaparım bu sefer biraz terslik oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem ettiğin bedduaların tutmadığını nereden biliyorsun?
Bahsettiğim şahsın sarayda oturmasından biliyorum.
İlle de tutacak diye bir şey yok.
Bazı kişilerin bedduaları tutuyor, bazılarınınki tutmuyor. Allah bedduaları gerçekleştirirken adam mı kayırıyor bana mı öyle geldi?

Hani her kulunu eşit severdi ve her kuluna adaletli davranırdı? Masum insanların öldüğü bir yerde eli kirli sözde insanların bolluk içinde yaşaması pek adalet gibi gelmedi bana, sen ne dersin?

Sen yazdığımı anladın mı? İlle de tutacak diye bir şey yok. Ve hakkını bu dünyada alamazsan ahirette alırsın.
İyi anladım seni, kafa yapıyorsun :D Tuta da bilir, tutmaya da bilir diyerek bedduanın ilk başta gerçek olup olmadığını nasıl gözlemlememizi bekliyorsun? Mitoloji kitapları dışında var mı nesnel bir kanıtın?

"Çözüldü" ibaresini görünce girdim içeriye. Allah aşkına bu nasıl soru, bu nasıl çözüm :D Gerçekten forumun en tuhaf konularından biri olabilir.

Farzet ki duan karşılık bulmadı. Ne dersin? Takdir-i ilahi. İyi de o zaman bu Allah'ın takdiri ise ve istediğini zaten yapacaksa ne diye dua/beddua ediliyor?

Sarayda yaşıyor olması bedduanın tutmadığı manasına gelmez. Ne biliyorsun belki de çok parası olduğu için çalınacak diye stres yapıyordur. Belki de kanserdir.
İyi anladım seni, kafa yapıyorsun :D Tuta da bilir, tutmaya da bilir diyerek bedduanın ilk başta gerçek olup olmadığını nasıl gözlemlememizi bekliyorsun? Mitoloji kitapları dışında var mı nesnel bir kanıtın?
Senin için araştıracağım.

Bazı kişilerin bedduaları tutuyor, bazılarınınki tutmuyor. Allah bedduaları gerçekleştirirken adam mı kayırıyor bana mı öyle geldi?

Hani her kulunu eşit severdi ve her kuluna adaletli davranırdı? Masum insanların öldüğü bir yerde eli kirli sözde insanların bolluk içinde yaşaması pek adalet gibi gelmedi bana, sen ne dersin?
Dostum ahirette hesabını verecekler. Burası imtihan dünyası. Herkesin kendi seçimi. Şimdilik bu kadar cevap verebiliyorum. Çok zorlayıcı sorular soruyorsunuz. Allah'a emanet olun. Öğrenirsem daha da cevap veririm.

Artı -1 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı