Oyundaki dereceler sizce normal mi?

Normal değil 90 üstü her derece anormaldir 4K render almıyorsun sonuçta oyun oynuyorsun bakım çanları çalıyor.

GPU normal, CPU ölü. Stok soğutucuda bile bu değer normal değil. Macun dandik olabilir, az veya çok sürülmüş olabilir. Alma imkanınız varsa bir tane kule tipi soğutucu alın 300-400 liraya ikinci el kule tipi bile alsanız bu CPU' yu soğutur çok rahat ya da stok soğutucunun macununu yenileyin.

Bende de i5 12400F, RX 6750XT ekran kartı var. İşlemcim boşta 35 - 45 derecelerde gezerken, tam yükte şu ana kadar maximum 80 dereceye ulaştım. Stok fanım var belirtmek isterim. 90+ derece biraz fazla. Yük altında olmadığı halde boştayken 60 derece olması da fazla.

Kule tipi soğutucu önerin var mıdır? 1000-1300 TL civarı.

Bunu alabilirsiniz.

GPU normal, CPU ölü. Stok soğutucuda bile bu değer normal değil. Macun dandik olabilir, az veya çok sürülmüş olabilir. Alma imkanınız varsa bir tane kule tipi soğutucu alın 300-400 liraya ikinci el kule tipi bile alsanız bu CPU' yu soğutur çok rahat ya da stok soğutucunun macununu yenileyin.
Bir tane alacağım bugün bakalım ne olacak

Ful yük altında arkada 5-6 uygulama açık. 60 derece görmüyorum. Bence sizde sorun var. Sistem neydi?
RX6700XT - i5 12400F - 16GB Ram - ASUS TUF Gaming B660M-E D4 - Darkflash 431 Kasa

Attığımı alabilirsiniz bende alacağım.

Şu ikisi arasında kaldım

Geri
Yukarı