Oyundaki FPS düşüşü SSD ile çözülür mü?

Hepsi yüksekte hocam.

8 GB hocam.

FPS artışı istemiyorum hocam mevcut FPS'im iyi fakat çok fazla FPS düşüyor.

RAM mi sizce SSD mi hocam bu konuları çok bilmiyorum test sonuçlarından ne çıkarmam gerektiğini de bilmiyorum maalesef.

Peki ne yapmalıyım hocam çok can sıkıcı bir durum...
Önce anti virüs programı indirip anti virüs testi yapın. Kaspersky iyi olabilir.
Fan temizliği ve termal macun konusuna gelirsek yapmanız fazlasıyla iyi olur. Eğer virüs veya trojan gibi bir şeye rastlamazsak sorun muhtemelen bunlardan kaynaklıdır.
SSD değişimi konusunda SSD fps artışı/düşüşü sağlamaz. Depolama alanını boyutuna göre etkiler. bilgisayarın açılma/kapanma hızlarını, dosya veya oyun yüklerken ki hızları arttırır. Yani FPS artışı sağlamaz.

Hepsi yüksekte hocam.

8 GB hocam.

FPS artışı istemiyorum hocam mevcut FPS'im iyi fakat çok fazla FPS düşüyor.

RAM mi sizce SSD mi hocam bu konuları çok bilmiyorum test sonuçlarından ne çıkarmam gerektiğini de bilmiyorum maalesef.

Peki ne yapmalıyım hocam çok can sıkıcı bir durum...

Daha bugün formatladim hocam format sonrası test yaptim hemen.
Laptop çok isiniyor hocam aşırı derecede fazla.
Ekstra bir slot mu hocam ben direk HDD'yi cikarir SSD'yi takarim diyordum.
Laptop ısınıyorsa yüksek ihtimalle nedeni budur. Ben zamanında temizletmiştim ve ani fps düşüşünden bu şekilde kurtuldum ve bu sorun şu an yeniden başladı CPU 96 dereceyi görüyor, büyük ihtimal yeniden temizleteceğim.

Önce anti virüs programı indirip anti virüs testi yapın. Kaspersky iyi olabilir.
Fan temizliği ve termal macun konusuna gelirsek yapmanız fazlasıyla iyi olur. Eğer virüs veya trojan gibi bir şeye rastlamazsak sorun muhtemelen bunlardan kaynaklıdır.
SSD değişimi konusunda SSD FPS artışı/düşüşü sağlamaz. Depolama alanını boyutuna göre etkiler. Bilgisayarın açılma/kapanma hızlarını, dosya veya oyun yüklerken ki hızları arttırır. Yani FPS artışı sağlamaz.

Bugün formatladim hocam virüs girme olasılığı çok düşük. SSD hakkinda dediklerinize hak verdim.

Laptop ısınıyorsa yüksek ihtimalle nedeni budur. Ben zamanında temizletmiştim ve ani FPS düşüşünden bu şekilde kurtuldum ve bu sorun şu an yeniden başladı CPU 96 dereceyi görüyor, büyük ihtimal yeniden temizleteceğim.

Sadece temizlik yeterli olur mu hocam FPS düşmesi icin yoksa SSD de almali mıyım?

Bugün formatladim hocam virüs girme olasılığı çok düşük. SSD hakkinda dediklerinize hak verdim.

Sadece temizlik yeterli olur mu hocam FPS düşmesi icin yoksa SSD de almali mıyım?
Önce temizliği yaptırıp denersin eğer aynı sorun varsa SSD'ye geçiş yaparsın bence ama ani fps düşüşlerinde HDD ömrünü doldurduysa da oluyor.

Geri
Yukarı