Oyundan hevesini alıp bırakmak

Skyrim için konuşacaksak şöyle diyeyim. Skyrim çok uzun soluklu bir oyundur ayrıca çok geniştir. Skyrim'den zevk alacak isen açık dünyada dolaşıp yan görevlere abanıp amaç belirlemen gerekir. Ve çok fazla abanıp bünyeyi sıkmamak lazımdır. Ayrıca modlar yükleyebilirsin ki kesinlikle yükle bence. Onun dışında oyunlardan zevk almıyorsan uzun bir süre ara ver sonra tekrar oynamayı dene.

Bethesda oyunları bitirilmek için değil sıkılana kadar yan görevlerle vakit geçirmek için yapılmış oyunlardır. Bunu söyleyemeyeceğim tek oyun FNV o da Obsidian'dan aslında.

Aslında temel sorun oyunda değil. Biraz daha heveslik yaşıyorum. Mesela insanlar için normal bir dizi izleme süreci günlük 1 bölüm, veya haftalık 1 bölüm şeklinde. Ben o diziye başladıysam 1 veya 2 gün içinde bitirmeliyim. O dizi uzarsa aldığım keyif azalır ve sıkılırım.

Oyunlar içinde böyle bir durum var sanıyorum. Bir de arkadaşlarla oynadığım Online oyunlarda genelde böyle bir durum yok ama tek başımayken oyunu oynamak için sebep bulamıyorum.

Sanırm ara verip canım çekerse tekrar dönmek daha mantıklı olacaktır.

Aslında temel sorun oyunda değil. Biraz daha heveslik yaşıyorum. Mesela insanlar için normal bir dizi izleme süreci günlük 1 bölüm, veya haftalık 1 bölüm şeklinde. Ben o diziye başladıysam 1 veya 2 gün içinde bitirmeliyim. O dizi uzarsa aldığım keyif azalır ve sıkılırım.

Oyunlar içinde böyle bir durum var sanıyorum. Bir de arkadaşlarla oynadığım Online oyunlarda genelde böyle bir durum yok ama tek başımayken oyunu oynamak için sebep bulamıyorum.

Aga aynisini bende yasiyorum ama farkli oyunlar deneyimliyorum Black Desert ve LoL aktif olarak oynuyorum şu an en iyisi 1 hafta oyunlardan uzak kal eger daha fazla oynama isteğin geliyorsa 1 hafta da oyun araştır kendine göre hikaye MMORPG falan belki daha fazla zevk alirsin Metin2'den sonra BDO gecince araliksiz 10 saat falan oynuyorum 😁🥲

Kesinlikle anlıyorum durumunuzu. Yapmanız gereken şey daha ağırdan almak. Bir şey size zevk veremiyor ise kenara bırakın ve çok daha farklı bir şeyi deneyin. Mesela Skyrim sarmadı fakat bambaşka, denemediğin temada bir oyun bulup oynarsan belki daha iyi olabilir. Bazen aklında ki düşünceler zevk almanı engeller. Bu tarz aktivitelerinde andan zevk almaya odaklan hocam bırak o anlığında izlediğin, oynadığın, yediğin, yaptığın şey seni kendi altına alıp eğlendirsin.

Geri
Yukarı