Çözüldü Oyundayken Bilgisayar Aniden Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BurkayITG

Hectopat
Selamlar millet, benim sorunumu dün fark ettim. Mafia III gibi ağır bir oyun oynarken FPS'yi sınırsız yaptığımız zaman PC bir anda (10-15) dakika sonra kapanıyor. Bu bazen CS:GO'da da oluyordu ama çok nadir, mesela 3 4 soaat oynadıktan sonra belki kapanıyordu. Format demeyin. Bu arada bir şey fark ettim ki güçlü bir vantilatörüm var ve bu vantilatörü PC'nin bağlı olduğu prize takıp çektiğimde ekran kararıyor, yırtılmalar renk değişimleri vs. Oluyor. Sistemim;

• MSI Aero GT 1030 OC
  • 12 GB DDR3 1666MHZ Kingston
  • Gigabyte GA-770T-D3L
  • AMD Phenom II X4 955 Black Edition (129.3W TDP)
  • 12CM DarkCool CPU Cooler
  • 300W TX PowerMax

Bilgisayar ısınıyor ama 80'i geçmiyor. İlla ki PSU'mu değişecek? Bu sene çok kez PSU pattlattı bilgisayarım. Genellikle FOEM gibi kalitesiz PSU'lardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar millet, benim sorunumu dün fark ettim. Mafia III gibi ağır bir oyun oynarken FPS'yi sınırsız yaptığımız zaman PC bir anda (10-15) dakika sonra kapanıyor. Bu bazen CS:GO'da da oluyordu ama çok nadir, mesela 3 4 soaat oynadıktan sonra belki kapanıyordu. Format demeyin. Bu arada bir şey fark ettim ki güçlü bir vantilatörüm var ve bu vantilatörü PC'nin bağlı olduğu prize takıp çektiğimde ekran kararıyor, yırtılmalar renk değişimleri vs. Oluyor. Sistemim;

MSI Aero GT 1030 OC
12 GB DDR3 1666MHZ Kingston
Gigabyte GA-770T-D3L
AMD Phenom II X4 955 Black Edition (129.3W TDP)
12CM DarkCool CPU Cooler
300W TX PowerMax

Bilgisayar ısınıyor ama 80'i geçmiyor. İllaki PSU'mu değişecek? Bu sene çok kez PSU pattlattı bilgisayarım. Genellikle FOEM gibi kalitesiz PSU'lardı.
Kasa dayanmıyordur. Rahmetli olmasına ramak kalmış olabilir.

Isı değerlerini kontrol ettiniz mi pc'nin ? Önceden bu sorun benim de başıma geliyordu. Fanlarımdan birisi çalışmıyordu sıcaklıktan ötürü de oyunlardayken kendi kendine ekranım kapanıyordu (kasa çalışır vaziyetteydi ama herhangi bir işlem yapamıyordum)

Çözüm
Isı değerleri normal. 80 dereceleri bi zorluyor ama bu yüzden kapandığını sanmam. Kasa hava akışı güzel zaten Rampage Phantom kasam var. Son zamanlarda çok para harcadım ne yapmalıyım ?

• MSI Aero GT 1030 OC
  • Gigabyte GA-770T-D3L
  • 300W TX PowerMax

Bilgisayar ısınıyor ama 80'i geçmiyor. İlla ki PSU'mu değişecek? Bu sene çok kez PSU pattlattı bilgisayarım. Genellikle FOEM gibi kalitesiz PSU'lardı.
Bende de aynısı oluyordu, RAM takviyesi yaptım düzeldi. Artık RAM en az 16 GB olmalı.

• MSI Aero GT 1030 OC
  • Gigabyte GA-770T-D3L
  • 300W TX PowerMax

Underclock yap ki daha az güç çeksin kapanmasın. (Geçici olarak bu çözümü kullanabilirsin.)

Teşekkür ederim abi bundan sonra ilk iş kaliteli bir PSU almak olacak. Bundan sonra 80+ sertfikası olmayan PSU almayın, benim gibi senede 2 PSU değişmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı