Oyundayken bir anda siyah ekran

Vioxa

Decapat
Son 1-2 aydır oyundayken bir anda ekran gidiyor sağ üstte HDMI yazıyor ve bilgisayardan USB çıkartma sesi geliyor. Ekran gittikten sonra Discord'da arkadaşlarıma sesim gidiyor onların sesi bana geliyor, sadece ekran gidiyor. PC'yi resetlemeden düzelmiyor. (shit+CTRL+Win+b denedim.)

Şunu fark ettim CS:GO oyununda oyunun ortalarına doğru, ETS 2 MP'de 5-10 dakika içinde, GTA V story Mode'de ise girer girmez gidiyor ekran. Eskiden böyle bir sorunum yoktu neden kaynaklı olabilir?
Sırasıyla böyle oluyor;

Dosya Ekleri

• IMG_20210324_202406.jpg
    IMG_20210324_202406.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20210324_202407.jpg
    IMG_20210324_202407.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210324_202411.jpg
    IMG_20210324_202411.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 44
Büyük ihtimalle ekran kartının driverıyla alakalı bir sorun . Driverı güncelleyin işe yaramazsa, Display Driver Uninstaller ile silip eski sürümlerden kurun. Kabloda da sıkıntı olabilir farklı soketlerde deneyin.

Büyük ihtimalle ekran kartının driverıyla alakalı bir sorun . Driverı güncelleyin işe yaramazsa, Display Driver Uninstaller ile silip eski sürümlerden kurun. Kabloda da sıkıntı olabilir farklı soketlerde deneyin.
Driveri güncelledim fakat aynı.
monitörde sorun olabilir
Monitörüm yeni, Alalı 3-4 ay oluyor sorun son 1 aydır falan var.

Bilgisayar açıkken ekran kartına hafifçe dokunun ve sıcaklığına bakın, eğer çok sıcaksa ekran kartınızın devrelerinde sorun olabilir.
Reballing lazım diyeceğim ama bilgisayar açılıyor ve görüntü veriyor ilk etapta.
Oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşabilirseniz yardımcı olabilirim.

Bilgisayar açıkken ekran kartına hafifçe dokunun ve sıcaklığına bakın, eğer çok sıcaksa ekran kartınızın devrelerinde sorun olabilir.
Reballing lazım diyeceğim ama bilgisayar açılıyor ve görüntü veriyor ilk etapta.
Oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşabilirseniz yardımcı olabilirim.
Ekran kartınada dokundum, hiç sıcaklık hissetmedim. Afterburner açıp assetto corsa girdiğimde 45 derecelerde bile ekran gitti bir kaç defa, ama tekrar sizin için atacağım.

Geri
Yukarı