Oyundayken ekranda pembe kareler çıkıyor

beratasd01

Kilopat
Daha fazla  
Bu hatayı çok önceden almıştım ama yaklaşık 4-5 ay önce. Şimdi tekrar art arda 4 gündür çıktı. Bugün de 2 kez çıktı. Ben bu hatayı nasıl çözerim? Online oyun oynarken ortada pat diye gidiyor ve benim yüzümden oyun kaybediliyor. Oyuna girmeye korkar oldum. Hata resimde gördüğünüz gibidir.

WhatsApp Image 2017-08-01 at 15.52.49.jpeg

Merhabalar;
Ekran kartınızda O.C. var mıdır? Ve sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bu oyunda mı oluşuyor, yoksa diğer oyunlarda veya masa üstünde iken de sorun oluşuyor mu ?
Google Chrome'da gezinirken de oluyor maalesef :(

Merhabalar;
Ekran kartınızda O.C. var mıdır? Ve sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz?
Kartım ASUS GTX 750Ti Strix O.C yaklaşık 45-50 derece civarlarındadır, ama O.C hiç yapmadım.

Ekran kartınızın çipi arızalı, sürücülerle alakalı bir sorun değil. Garantisi varsa garantiye verin. Garantisi yoksa reballing işlemi yapılacak. Reballing sonuç vermez ise kartınız çöp olacak.

Son düzenleme:
Ekran kartınızın çipi arızalı, sürücülerle alakalı bir sorun değil. Garantisi varsa garantiye verin. Garantisi yoksa reballing işlemi yapılacak. Reballing sonuç vermez ise kartınız çöp olacak.
Merhabalar;
Aslında Reballing işlemine gerek kalmadan basit bir fırınlama da denenebilir. Eski bir HD 3850 kartım üzerinde bir çok kez karşılaştım ve sonuç veriyordu. Lakin fırınlamadan sonra kartın serin kalması gerekiyor. Teşekkürler.

Yazım yanlışı olduğu için ceza yedim başka hesaptan yazıyorum, evet garantisi hala var teşekkür ederim yardımınız için :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı