Çözüldü Oyundayken GTX1660 GPU kullanımı anlık %100'e çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GMHUNTER

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Ada
Ekran kartı
GTX 1660 Super ventus xs
Anakart
B450 m pro vdh plus
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Öncelikle merhabalar, bundan 4-5 gün önce NVIDIA ekran kartıma güncelleme aldım. Kart GTX1660 Ventus XS süper ve sürekli olarak League of Legend ve TFT oynarken bu sorunu yaşıyorum. Yani genel olarak çok düşük oyunlarlar FPS'den yana bir sıkıntı yok. Bu konu hakkında denemedigim kalmadı. Mining virusudur dedim onlarca tarama yaptim bir şey çıkmadı. İslemcidendir dedim sıcaklık değerlerine baktım. İşlemcim Ryzen 5 2600X masaüstü boşta 30-40 oyunda 45-65 arasi. Güç tüketiminden yana da bir sorun yok.

Ekstradan bilgisayari sistem üzerinden yeniden başlayınca yeniden başlatmiyor. Yardımci olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis bulabildin mi bende de aynı sorun var oyun oynayamıyorum bu nedenden dolayı :(

Kankacım buradaki hiçkimsenin bir şey bilmedigini anladım. Çözümü söyle buldum BIOS'u güncelledim B450M Pro VD h Plus benimki. Sorun böyle çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -4 Eksi
Çözüm
İnan istemem kardeşim ben bir tane daha taleb oluşturdum. Recep baltaşının dedigi çözümü görsen gülersin :D

İroni komiksin biliyor musun?

Yani çok saçma bir düşünce Recep abi doğru söylemiş ekran kartı %100 kullanılmazsa o karttan verimde alamazın verim almak istemiyorsanda oyun oynama yıllardır bu işin yapan adamdan daha iyi bilecek değilsin ya ve bir arızanın birden çok nedeni olabilir bunu hemen anlayamazsın biz doktor değiliz hemen olayı çözelim önce sorunun nedenini anlayıp ona göre çözüm ararız.
He bir de Recep abinin öyle yazmasının sebebi senin sorunu doğru anlatamaman.

İnan istemem kardeşim ben bir tane daha taleb oluşturdum. Recep baltaşının dedigi çözümü görsen gülersin :D

İroni komiksin biliyor musun?
Kankacım buradaki hiçkimsenin bir şey bilmedigini anladım. Çözümü söyle buldum BIOS'u güncelledim B450M Pro VD h Plus benimki. Sorun böyle çözüldü.
İtici itici konuşma. Emin ol burdaki herkes senden daha fazla bilgili. Foruma çözüm aramak için yazarsın insanlarda bildikleriyle sorununu çözmek için yardımcı olmaya çalışır. İşe yarar veya yaramaz sen yine de teşekkür etmek zorundasın. Ama gelipte "buradaki hiçkimsenin bir şey bilmediğini anladım" diyemezsin.

Tamam.
Yani çok saçma bir düşünce Recep abi doğru söylemiş ekran kartı %100 kullanılmazsa o karttan verimde alamazın verim almak istemiyorsanda oyun oynama yıllardır bu işin yapan adamdan daha iyi bilecek değilsin ya ve bir arızanın birden çok nedeni olabilir bunu hemen anlayamazsın biz doktor değiliz hemen olayı çözelim önce sorunun nedenini anlayıp ona göre çözüm ararız.
He bir de Recep abinin öyle yazmasının sebebi senin sorunu doğru anlatamaman.

Peki bu sorunun çözümü bu mu? Benmi iticiyim cevap vermeler mi nasıl bir zihin yapısına sahipsin belli oluyor.
İtici itici konuşma. Emin ol buradaki herkes senden daha fazla bilgili. Foruma çözüm aramak için yazarsın insanlarda bildikleriyle sorununu çözmek için yardımcı olmaya çalışır. İşe yarar veya yaramaz sen yine de teşekkür etmek zorundasın. Ama gelipte "buradaki hiçkimsenin bir şey bilmediğini anladım" diyemezsin.

Aynen kardeşim sensin. Hahah guleyimde boşa gitmesin.

Tamam.

Peki bu sorunun çözümü bu mu? Benmi iticiyim cevap vermeler mi nasıl bir zihin yapısına sahipsin belli oluyor.

Daha adam gibi sorununu iletemiyorsun benim zihin yapıma laf atıyorsun gelip ekran kartım oyunda 100'de 100 kullanıyor yazmışsın bu mu sorun Recep abinin mesajından sonra asıl sorunu yazıp ardında üzdün be abi yazmanda ayrı ironik.

Tamam.

Aynen kardeşim sensin. Hahah guleyimde boşa gitmesin.
İnsanlar sorunu çözmeye çalışır, kimse çözemezse buradaki herkes bilgisiz gibi şeyler söyleyemezsin. Hiç bir sorunun kesin bir çözümü de yoktur, sisteme göre değişir. He bu arada yardım almak için konu açtığına göre en bilgisiz kişi de sensin.

Yeni konular

Geri
Yukarı