Çözüldü Oyundayken internet gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toran

Hectopat
Selam.
Oyun içindeyken internet gidiyor.
Bu FIFA olsun, PUBG olsun CS:GO olsun fark etmiyor.
Aynı zamanda telefondan bakıyorum internette problem yok, telefondan hız testi bile yaptım PC'de internet yok gözüküyorken.
Yani anladığım kadarıyla bilgisayar ayarlarında bir sıkıntı var.
Bu problemi yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum.
Windows 10'dan 11'e geçişi hızlandırmak için bilerek mi bozdular dedim ama değil. Windows 11'e yükselttim aynı sorun devam ediyor.
Hatta bir ara PC'de hızı 10 Mbps'e ertesi gün de 100 Mbps'e sınırlamıştı kendi kendine. Telefonda ise 700 Mbps'leri görüyordum.
Ethernet kartı, Ethernet kablosu ya da yazılımla alakalı bir problem olabileceğini düşünüyorum.

Denediğim çözüm önerileri;
Aygıt Yöneticisi'nden hızı 1Gbps'e ayarlamak.
DNS değiştirmek (otomatik ve el ile atama her ikisinde de sorun devam ediyor)
Windows 10'dan Windows 11'e geçmek.
Anakart LAN sürücüsünü güncellemek.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2023.07.07 - 20.45.37.81.png
    Desktop Screenshot 2023.07.07 - 20.45.37.81.png
    106,1 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Çözüm
Aynı sorun arkadaşımda var ASUS B550-F büyük ihtimal anakartın Ethernet sürücüsünde sıkıntı. Sizin anakart modeli nedir?

Hocam imzamda var aslında
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max

Bu arada sorunum çözüldü.
Çözümü söylüyorum;

Modem sorun teşhis programı var modemin kendi içerisinde. Bunu yaptığımda port1 ve port2 servis kapalı uyarısı verdi.
Modemden bilgisayarıma gelen ethernet kablosunu söktüm ve tekrar taktım (belki tam oturmamıştır diye)
Akabinde modemden bilgisayarıma taktığım ethernet kablosunun modem girişini 1.porta aldım (3.porttaydı)
Ve 1,5 gündür herhangi bir kopma yaşamadım.
Aynı sorun arkadaşımda var ASUS B550-F büyük ihtimal anakartın Ethernet sürücüsünde sıkıntı. Sizin anakart modeli nedir?

Hocam imzamda var aslında
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max

Çözümü söylüyorum;

Modem sorun teşhis programı var modemin kendi içerisinde. Bunu yaptığımda port1 ve port2 servis kapalı uyarısı verdi.
Modemden bilgisayarıma gelen ethernet kablosunu söktüm ve tekrar taktım (belki tam oturmamıştır diye)
Akabinde modemden bilgisayarıma taktığım ethernet kablosunun modem girişini 1.porta aldım (3.porttaydı)

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam imzamda var aslında.
anakart: MSI B450 Tomahawk Max.

Çözümü söylüyorum;

Modemden bilgisayarıma gelen Ethernet kablosunu söktüm ve tekrar taktım (belki tam oturmamıştır diye)
Akabinde modemden bilgisayarıma taktığım Ethernet kablosunun modem girişini 1.porta aldım (3.porttaydı)

Arkadaşımın sorunu Ethernet kablosundanmış kablo çok ısınıyor sonunda çözdük.

Yeni konular

Geri
Yukarı