Oyundayken oyunun fotoğrafı nasıl çekilir ?

Tamam ben şunları bi ayarlıyim, sıkıntı olursa burdayım.

Klavyedeki PrtScSysRg tuşu vardır onunla yapabilirsin. Tuşa tıkladıktan sonra resmi kopyalamış oluyorsun, daha sonra herhangi bir fotoğraf düzenleyicisi ile fotoğrafı kaydedebilirsin.. Örneğin paintte bu işlemi yapabilirsin...

Klavyedeki PrtScSysRg tuşu vardır onunla yapabilirsin. Tuşa tıkladıktan sonra resmi kopyalamış oluyorsun, daha sonra herhangi bir fotoğraf düzenleyicisi ile fotoğrafı kaydedebilirsin.. Örneğin paintte bu işlemi yapabilirsin...

O tuş sadece masaüstü çekiyor diye biliyorum. Ben denemiştim bir kere açtım paint i yapıştırdım fotoğrafı ama simsiyah bir ekran çıktı.

PrintScreen tuşu o konuda sıkıntı yaratmaz, her türlü ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz her yerde. Yapmanız gereken paint açıp control+v tuşuna basmak. Video ve programla fotoğraf almak isterseniz GameCam ve Fraps'ı tavsiye ederim.

PrintScreen olayı bazı oyunlarda farklılık gösterebiliyor. Mesela World in Conflict'te Print Screen yaptığınızda Paint'te siyah ekran çıkıyor ama çektiğiniz görüntü oyunun Belgelerim'deki klasörüne kaydediliyor. :) Bazı oyunlar Paint ile uğraşmadan görüntüyü kaydetmenize olanak sağlıyor yani :)

Geri
Yukarı