Oyundayken reset atma sorunu

lockiq06

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
FX 4300, HD 7770, 4GB RAM ve 12v'den 204W veren PSU var. Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum uzun süredir PC reset atıyor, kitleniyor. Sorunun nerede olduğunu tam olarak çözemedim. Sıcaklıklarım normal 30-35C civarlarında herhangi bir oyun(oyunlar orijinal) oynarken bir anda PC kitleniyor ya da reset atıyor. Bazen görüntü geliyor bazen gelmiyor no video input hatası veriyor. Kasadan resetliyorum öyle görüntü geliyor. Psu bross atx 350. PSU'dan kaynaklı gibi ama bilemedim 1 sene kullandım sorunsuz neden böyle bir sorun olur ki? Yazları hiçbir şey olmadı. Sıcaklıktan falan diyeceğim yok. PSU mu eskidi acaba bu aralar çok almaya başladım 1-2 ay öncesinde 1-2 kere alıyordum hatayı sonra almıyordum şimdi oyuna giriyorum 15-20 dk oynuyorum PC kitleniyor, reset atıyor gıcık olmaya başladım, delireceğim arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Şu anda bu mesajı yazarken sıcaklıkları attım oyundayken de çok arttığını görmedim.

Adsız.png

Öncelikle kasa içi hava dolaşımının sağlandığından emin ol. Ekstra fanlarla güçlendir. Bios update et, voltaj değerlerini ürünlerinle aynı yap.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı