Oyundayken sistem aniden kapanıyor

• Konuyu başlatan NhypX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 746

NhypX

Femtopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhaba. Son 2-3 gündür yaşadığım bir sorun mevcut. Sorunu tam olarak adlandıramasam da şu şekilde açıklayabilirim sanırım. Anladığım kadarı ile sadece RTX özelliği bulunan oyunlarda böyle bir sorun yaşıyorum. Bu teorimin sebebi ise bu sorunu sadece Cyberpunk 2077 ve Call of Duty mw 2019'da yaşamam. Oyunu gayet normal bir şekilde oynarken bir anda bilgisayar kendisine restart atıyor. Kasa ışıkları sönmüyor fakat klavye, mouse ve kulaklık gibi donanımların ışıkları gidiyor. Aynı zamanda ekranda vGA-hdmı1-hdmı2 olarak monitör portları denemeye başlıyor, sonrasında sinyal yok deyip monitörde gidiyor ve kısa bir süre sonra bilgisayar tekrardan açılıyor. Oyun içi değerlerim gayet normal herhangi bir ısınma sorunu vesaire bulunmuyor. Yukarı da da belirttiğim gibi sanırım sorunu sadece RTX özelliği bulunduran oyunlarda yaşıyorum. 2 oyunda da RTX kapatıp oynamayı denedim fakat sorun devam ediyor. Ayrıca günde 5-6 saat aralıksız FiveM oynamama rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Sistem özelliklerim aşağıda ki gibidir.

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir oyun oynuyormuşsunuz gibi etki yaratır, sistemi yüke sokmakla görevli sadece program.
Şuanda test bitmiş bulunmakta.Testin detaylı sonucunu alabiliyor muyuz bilmiyorum fakat herhangi bir sorun vesaire göstermedi sanırım.Üstte attığım fotoğrafta ki "no errors detected" yazısı değişmedi.
Şuanda test bitmiş bulunmakta.Testin detaylı sonucunu alabiliyor muyuz bilmiyorum fakat herhangi bir sorun vesaire göstermedi sanırım.Üstte attığım fotoğrafta ki "no errors detected" yazısı değişmedi.
Ayrıca ne kadar önemlidir bilmem fakat Cyberpunk 2077 açıkken ekran kartı değerlerim aşağıda ki gibi.

Dosya Ekleri

• ekran kartı.png
    ekran kartı.png
    193,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Şu anda test bitmiş bulunmakta.Testin detaylı sonucunu alabiliyor muyuz bilmiyorum fakat herhangi bir sorun vesaire göstermedi sanırım.Üstte attığım fotoğrafta ki "no errors detected" yazısı değişmedi.

Ayrıca ne kadar önemlidir bilmem fakat Cyberpunk 2077 açıkken ekran kartı değerlerim aşağıdaki gibi.
Şaşırtıcı, acaba anlık dalgalanmalar sonucu yaşanmış bir şey mi diye düşünmekle beraber odağım diğer parçalara yöneldi. Yine de güç kaynağında sorun olmamasının garantisi var mı bilmiyorum çünkü birçok sebebi olabilir bilgisayarın oyun sırasında kapanmasının.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı bilmiyorum, acaba ani kapanmaların log'ları olay görüntüleyicisinde tutuluyor mu? Bilen bir arkadaş konuya bakabilirse daha iyi olur.

Şaşırtıcı, acaba anlık dalgalanmalar sonucu yaşanmış bir şey mi diye düşünmekle beraber odağım diğer parçalara yöneldi. Yine de güç kaynağında sorun olmamasının garantisi var mı bilmiyorum çünkü birçok sebebi olabilir bilgisayarın oyun sırasında kapanmasının.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı bilmiyorum, acaba ani kapanmaların log'ları olay görüntüleyicisinde tutuluyor mu? Bilen bir arkadaş konuya bakabilirse daha iyi olur.
Yani senin de söylediğin gibi eğer başka parçalarda sorun olsaydı,fps düşüklüğü,fps dropları gibi gibi sorunlar da yaşardım.Bu kapanma sorunu dışında hiç bir sorunum yok.Cyberpunk 2077'yi en yüksek ayarlarda RTX kapalı bir şekilde 80 fps oynarken çok alakasız bir şekilde kapanıyor ve geri açılıyor.Isı değerlerim felan da gayet normal. :/

Geri
Yukarı