Oyunla ilgili birtakım şeyler

• Konuyu başlatan tkg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 906
Keşke yazmayı da öğrenseydin.
Ha bir de sanırım ailen tarafından sürekli pohpohlanmışsın.
-Bir insan neden ben merhametliyim der?
-Her şeyin eğlenceli olmasına ne gerek var?
-Kitap okumayı severimden kastın çizgi roman mı? Kitap okuyacaksan kendine bir katkısı olması lazım, sen sadece eğlence kitaplarını sevdiğin için tek yarayacağı şey okuma ve yazmanı geliştirmesi. Ancak görüyorum ki yazma konusunda çok eksiklerin var.
-12 Yaşında neyi pazarlayacaksın? Steam'e sadece bir oyun çıkartmak için bile 700 TL civarı para vermen lazım.
-İnsanların en çok sevdiği oyun tarzı FPS, ancak kendi başına bunu yapmayı bırak 10 kişi bile olsanız yapamazsınız. Bir kaç yıl çalışsan ancak 2d bir oyun yaparsın, her yerde duyursan bile en fazla 100 kişi alır. Kazanacağın para 500 TL'den fazla olmaz, yüklemek için zaten 700 TL civarı para veriyorsun.
-Küçükken yapılan zeka testleri engelli veya normal misin diye yapılır. Benim de yapmışlardı bende zeki çıkmıştım. Ancak bir insanın kendine zeki demesi çok anlamsız. Uluslararası IQ testleri var. Çoğu site insanlar kendisini zeki sanıp bizi ünlendirsinler diye testleri kolay yapıyor. Hadi diyelim çok zekisin, istediğin kadar zekan olsun icraata dökemedikten sonra hiç bir işine yaramaz.
-Kodlama kursuna gitmiş olman güzel, dediğim gibi 2d oyunu bile yapman için daha önünde çok yol var.
-Senin yazılımcılığa yönelmen lazım, hem geleceğin mesleği hem seviyorsun anladığım kadarıyla.
-Daha 12 yaşındasın tabii ki de umut var.

Ancak tavsiyem önce Türkçeye ağrılık ver. Zeki insanların küçük yaşlarda yazma becerisi yaşıtlarından üstün oluyor diye duymuştum... Sana gerçekleri söylemeye çalıştım, umarım iyi yerlere gelirsin.
Çok haklı.

Sen de insansın :) Ancak her insan farklı şeylerden hoşlanır. Şimdiden kesin bir hedef koyman emin ol çok yararına olur. Bir şeyde karar kıl. A sosyal olmak iyi bir şey değil. İş dünyasında gelişmen için insanlarla sıkı ilişkin olması lazım.

Sana plan listesi:
-Türkçeni geliştirmek için günlük yarım saatini ayır.
-Türkçe öğrendikten sonra İngilizceye günlük 1 saat ayır (temeli öğrenene kadar).
-Bu ikisini hallettikten sonra yazılım dili öğrenmeye bak.

Bir de nedendir bilmiyorum ben bir kanıya vardım. Tarihini bilen insanlar çevresinde olan bitenlerden daha çok haberdar oluyor. Tarih oyunları oyna eğer oyun oynamayı seviyorsan. Yakın tarihimize bakabilirsin. Mesela Cumhuriyet tarihi gibi, İkinci Dünya Savaşı gibi...
Çok teşekkürler size minettarım 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı