Birtakım problemlerim var

Makaleler
45
Birtakım problemlerim var. Anlatmak gerekirse, sanayide işe başladım. Yaş 21 ve az para alıyorum. Yine de çorbada tuzum var. Sigortalı bir iş arıyorum ve ruhsal ve duygusal bozukluk (bipolar) %40 oran vat diye iş vermiyorlar. Kavga eden, dövüşen, atak geçiren biri olarak görüyorlar.

Sicilim temiz. Ancak dediğim gibi; bu sağlık yüzünden iş bulamıyorum. Nasıl olacağına dair bir görüşüm yok. Nasıl davranmalıyım?

Aslında nasıl konuşulacağını biliyorum diye düşünüyorum. Belki de yanlış biliyorum.

Yorumunuz/fikriniz nedir?
Düzenleme: İnsanlar tarafından iplenmiyorum.

Son düzenleme:
Birtakım problemlerim var. Anlatmak gerekirse, sanayide işe başladım. Yaş 21 ve az para alıyorum. Yine de çorbada tuzum var. Sigortalı bir iş arıyorum ve ruhsal ve duygusal bozukluk (bipolar) %40 oran vat diye iş vermiyorlar. Kavga eden, dövüşen, atak geçiren biri olarak görüyorlar.

Sicilim temiz. Ancak dediğim gibi; bu sağlık yüzünden iş bulamıyorum. Nasıl olacağına dair bir görüşüm yok. Nasıl davranmalıyım?

Aslında nasıl konuşulacağını biliyorum diye düşünüyorum. Belki de yanlış biliyorum.

Yorumunuz/fikriniz nedir?
Düzenleme: İnsanlar tarafından iplenmiyorum.
Tavsiyem maddi sıkıntın yoksa yazılım öğren bu yolla para kazanabilirsin.
Ama iyi bir mücadele vermen gerek.

Bipolar laneti bir yakın akrabamda var. Keşke sadece atak olsa. Bazen aylar süren huzursuzluk halleri oluyor, zaten genelde o dönemlerde çalıştığı iş yeriyle de arasını bozmuş oluyor. Şu an tek amacı bir an önce emekli olup kurtulmak. İnşallah sizde bir an önce emekli olup kurtulursunuz.

Bipoların ne olduğunu biliyorlar mı peki bu iş verenler?

Raporumda göstermek zorundayım.

Tavsiyem maddi sıkıntın yoksa yazılım öğren bu yolla para kazanabilirsin.
Ama iyi bir mücadele vermen gerek.

Bilgisayar sıkıntılı. Biraz güçlendirme yapabilirim ancak şu anlık gerek duymuyorum. O yüzden de kararsızım.

Son düzenleme:
Ataklarınız yoksa sıkıntı olan ne anlamadım. Bipoların ne olduğunu biliyorlar mı peki bu iş verenler?
Kuruntu yaparlar, bizim ülkede böyle en azından. Benimde tırnak yeme sıkıntım var stres altında yediğim oluyor, hala daha bu konuda psikolog tarzı vs. Bir yere gitmeye çekiniyorum rapor almaya, insanlar ilginç ne de olsa.

Geri
Yukarı