Oyunlar 700 TL olacak

SkyH85

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, eğer 700 TL'ye oyun alacak varsa affedersiniz ama para mı basıyoruz? Sonra Türkiye'de niye korsancılık artıyor. Dalga mı geçiyorsunuz sonra forumlarda korsana hayır! Demeye çalışmayın arkadaşlar evet demek gerekiyor. 2 tane de devlete alıyorsak korsana evet. Benim telefonum 600 lira.

Arkadaşlar, eğer 700 TL'ye oyun alacak varsa affedersiniz ama para mı basıyoruz? Sonra Türkiye'de niye korsancılık artıyor. Dalga mı geçiyorsunuz sonra forumlarda korsana hayır! Demeye çalışmayın arkadaşlar evet demek gerekiyor. 2 tane de devlete alıyorsak korsana evet. Benim telefonum 600 lira.

Konsolda oyun fiyatları PC'deki fiyatlardan kat kat yüksek, konsolda oyun alırken harbiden de 1 tanede devlete alıyormuşuz gibi gözüküyor, benim gözümde hiçbir oyun maksimum 100 TL'den fazla etmez, bu tarz durumlarda en mantıklısı X-BOX game pass almak ya da PC tarafındaki oyunlara yönelmek.

Konsolda oyun fiyatları PC'deki fiyatlardan kat kat yüksek, konsolda oyun alırken harbiden de 1 tanede devlete alıyormuşuz gibi gözüküyor, benim gözümde hiçbir oyun maksimum 100 TL'den fazla etmez, bu tarz durumlarda en mantıklısı X-BOX game pass almak ya da PC tarafındaki oyunlara yönelmek.
Bilgisayarda da sudan ucuz değil ki?
Yine pahalı.

700 lira olmazsa en fazla 500 olur.

Bilgisayarda da sudan ucuz değil ki?
Yine pahalı.

700 lira olmazsa en fazla 500 olur.

Bilgisayar dediğiniz gibi ucuz değil fakat yeni çıkan AAA oyunları oynamayacak iseniz orta seviye bir bilgisayar size PS4'ün sunduğundan daha fazla oyun sunacaktır, Bilgisayar haricinde Game Pass sistemi ile X-BOX en mantıklısı olacaktır diye düşünüyorum, PlayStation Store'da Play Station Hits haricinde oyun satın almak bana çok pahalı geldi.

Oyunların pahalı olmasındaki en büyük etken paramızın değersiz olması, eskiden konsolları almamızdaki amaç ucuz olmalarıydı fakat devletimiz sağ olsun paramız sanki değersiz değilmiş gibi üretmediği şeyden üreten adamdan daha fazla para kazanıyor. Oyun firmalarının da yapabileceği bir durum yok bence, maalesef Türkiye böyle bir yer.

İşte bu yüzden korsan!
Korsan kullanımı çok olduğu için aslında kimse Türkiye'yi iplemiyor. Haklılar da. Ben yabancı bir oyun üreticisi olsam Avrupa'da 50 Euro ise Türkiye'ye 100 Euro'ya satardım oyunlarımı. İstemezse almasın.

Hem korsan kullanacaklar PS kırma işlemi vs. hem de "abi niye oyun 600 lira ya" diye sitem edecekler. Tamamen mantıksız. Ha arada hiç korsan kullanmayanlar da kaynamış oluyor. Korsan kullanımı, ürün 5 TL bile olsa üreticiye kayıp yaşatıyor neticede.

Yeni konular

Geri
Yukarı