Oyunlar Açılmadan Kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 7

Kerem Efe - KED

Centipat
Merhaba, oyunların kasmasından dolayı sıkılmıştım (PC Kötü) ve 3 gün önce bilgisayarıma format attım şimdi ise oyunlara girmeye çalıştığımda açılıyor ancak hata vermeden kapanıyor.

GTA: SA oyununda bu hatayla karşılaştım açılıyor görev yöneticisinde de gözüküyor ancak tekrar 4-5 saniye içerisinde tekrar kapanıyor. Sorun oyundan kaynaklıdır diye CS 1.6 da yükledim ancak hata bu oyunda da oldu.

DirectX güncelledim.
Ekran Kartı Driver'ını güncelledim olmadı, kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı.
Her 2 oyunda da birkaç uyumluluk çözümleri vesaire vardı hepsini denedim yine olmadı.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar eski sistem? Buraya düşen raporlara bakın:

Ne kadar eski sistem? Buraya düşen raporlara bakın:

Bahsettiğinizi tam anlayamadım ama yapabildim sanırım, attığınız linkteki kodlar bende çıkmadı.

Kod:
Günlük Adı:    Application
Kaynak:        Desktop Window Manager
Tarih:         28.01.2020 17:00:40
Olay Kimliği:  9010
Görev Kategorisi:Yok
Düzey:         Bilgi
Anahtar sözcükler:Klasik
Kullanıcı:     Yok
Bilgisayar:    KeremEfe
Açıklama:
(gta_sa.exe) işlemi tarafından Masaüstü Pencere Yöneticisi'ni devre dışı bırakma isteği yapıldı
Olay Xml'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Desktop Window Manager" />
    <EventID Qualifiers="16384">9010</EventID>
    <Level>4</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2020-01-28T14:00:40.000000000Z" />
    <EventRecordID>618</EventRecordID>
    <Channel>Application</Channel>
    <Computer>KeremEfe</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>gta_sa.exe</Data>
  </EventData>
</Event>

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu pek bir hataya benzemiyor. Sadece "gta_sa.exe işlemi tarafından Masaüstü Pencere Yöneticisi'ni devre dışı bırakma isteği yapıldı" diyor ki olağan bir durum bence.

Sistem özelliklerin yeterli ise Windows 10 kur. 7 zaman kaybı.

Bilgisayarcıya formatlattığımda Windows 10 kurmuş ve aşırı donuyordu 2 yılın sonunda ben format atmak istedim ve attım gayet rahattım ancak bilgisayar ağırlaşmaya başlayınca tekrar format attığımda bu hatalarla karşılaştım,yine de teşekkürler.

Merhaba, oyunların kasmasından dolayı sıkılmıştım (PC Kötü) ve 3 gün önce bilgisayarıma format attım şimdi ise oyunlara girmeye çalıştığımda açılıyor ancak hata vermeden kapanıyor.

GTA: SA oyununda bu hatayla karşılaştım açılıyor görev yöneticisinde de gözüküyor ancak tekrar 4-5 saniye içerisinde tekrar kapanıyor. Sorun oyundan kaynaklıdır diye CS 1.6 da yükledim ancak hata bu oyunda da oldu.

DirectX güncelledim.
Ekran Kartı Driver'ını güncelledim olmadı, kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı.
Her 2 oyunda da birkaç uyumluluk çözümleri vesaire vardı hepsini denedim yine olmadı.

Şimdiden teşekkürler.
Oyuna özel C++ Visual dosyaların eksik olabilir. Oyun yüklendikten sonra son aşamada C++ 2015-2019 vs. yükle seçeneği sunar. Eğer pass geçersen hatasız masaüstüne atar. Bu hata hatalı ram frekansindan da olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı