Oyunlar ağır çekim gibi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Polat1737

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 16 gb cl 18 3600 mhz
Ekran kartı
Rx 6600
Anakart
Asus B450m dragon
İşlemci
Ryzen 5 5500
FPS'im 60'ın üzerinde olmasına rağmen oyunlarda akıcılık sorunu yaşıyorum. Oyun sanki ağırçekim gibi donanımlarım uyumlu ama sorunu bir türlü çözemedim. Görüntüde çok fark edilmiyor ama oynanışda hissediliyor. Örneğin FIFA da oyuncuyu döndürürken kamyonet çevirmiş gibi oluyorum AC Valhalla'da da aynı durum var karakteri yönetirken kontrolde bir ağırlık söz konusu. Önceden akıcı oynadığım için bu farkı anlayabiliyorum. Sıcaklık değerlerim CPU en fazla 65 GPU Max 75 sorunun nereden kaynaklandığını bilen kişiler cevaplarsa sevinirim.

Hocam ekran kartı sürücünüz güncel mi?

Hocam cevapladığın için teşekkür ederim. AMD Software son surumunu kurdum güncel sistem kurdum boğazımda kaldı nasıl halledebilirim başka fikrin var mı?

Monitör Hz önemli.

Geri donuş icin sağ ol sorun ondan olabilir diye butun kombinasyonlari denedim ama olmadı V-Sync FreeSync hepsini denedim 60 Hz 60 FPS de denedim ama olmadi monitor 144 Hz dikey senkronizasyonlada eşitledim ama durum aynı.

Sorunun elektriksel olabildiği gibi bir şey gördüm 1 kablolarım çoğaltıcı prize takılı.
2 anakartımda elektriksel sıkıntı olabilir ya da sıkıntı prizde olabilir PSU'um rahat besliyor sistemi ama sistemi ilk kurduğumda Power tusuna basınca tepki alamadim prizi söküp takınca düzelmisti sorun prizden olabilir olsa bile oyun performansını etkiler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı