Oyunlar çöküyor ve "0xc0000005" hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Tolga.0

Decapat
RAM
16 GB
Ekran kartı
3070 Ti
Anakart
B660M
İşlemci
i5 12600
Merhaba, Dying Light 2 yükledim ve oynamaya başladım yaklaşık 3 dk sonra oyun aniden hata vermeden kapanıyor. Çözümünü biliyor musunuz?

1662873575561.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta oyun dosyalarını doğrulama gibi basit işlemleri denediniz mi?

Oynarken ekran kartı aşırı ısınmıyor değil mi?

Sadece Dying Light 2'de bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

Bu hatanın birden çok sebebi, kaynağı olabilir o yüzden hata raporu almak en mantıklısı olacaktır.

Steam Kütüphanesi > Dying Light 2'ye sağ tık > Özellikler > Başlatma Seçenekleri

Bu kısma şu ikiliyi ekleyin:

Kod:
/verbose /fulldump

1662885018713.png

Verbose bilgi günlükleri oluşturuyor, fulldump ise döküm dosyaları oluşturuyor. Hatanın kaynağını öğrenmek için oyunu oynarken arka planda bu araçların çalışması ve hata raporu oluşturması gerekiyor. Bunları girdikten sonra oyunu oynayın ve yine kapanmasını bekleyin. Kapandıktan sonra:

• %userprofile%\Documents\dying light 2\out\logs
  • %userprofile%\Documents\dying light 2\out\dumps
Dizinlerini kopyalayın ve dosya gezginine yapıştırın. Oradaki log ve dump dosyalarını burada paylaşın.

Daha önce Dying Light 2'nin hata raporlarını okumadığım için bilmiyorum belki yardımcı olamam; ama denerim veya başkaları biliyorsa onlar da mutlaka yardımcı olmaya çalışır.

Ama en azından bizden bir şey çıkmazsa; Dying Light 2 desteğe gönderebileceğiniz log ve dump dosyalarınız hazır olmuş olur. 2 gün içerisinde dönüş yaptıklarını söylüyorlar.

Kaynak: How to send us a message?

sadece Dying Light 2'de bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

Bu hatanın birden çok sebebi, kaynağı olabilir o yüzden hata raporu almak en mantıklısı olacaktır.

Steam kütüphanesi > Dying Light 2'ye sağ tık > özellikler > başlatma seçenekleri.

Kod:
/verbose /fulldump

Eki Görüntüle 1514690

Verbose bilgi günlükleri oluşturuyor, fulldump ise döküm dosyaları oluşturuyor. Hatanın kaynağını öğrenmek için oyunu oynarken arka planda bu araçların çalışması ve hata raporu oluşturması gerekiyor. Bunları girdikten sonra oyunu oynayın ve yine kapanmasını bekleyin. Kapandıktan sonra:

Dizinlerini kopyalayın ve dosya gezginine yapıştırın. Oradaki log ve dump dosyalarını burada paylaşın.

Daha önce Dying Light 2'nin hata raporlarını okumadığım için bilmiyorum belki yardımcı olamam; ama denerim veya başkaları biliyorsa onlar da mutlaka yardımcı olmaya çalışır.

Ama en azından bizden bir şey çıkmazsa; Dying Light 2 desteğe gönderebileceğiniz log ve dump dosyalarınız hazır olmuş olur. 2 gün içerisinde dönüş yaptıklarını söylüyorlar.

1662896765418.png

Ne yapacağım tam olarak anlamadımda.

Doğru yere girmişsiniz. Oradakilerin hepsini arşivleyin, .rar veya .zip dosyası yapabilirsiniz. Sonra Google Drive, Dropbox, Yandex Disk gibi sitelere yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.

Bir de dumps klasöründekilere de aynı işlemi yapın.

@Tolga.0 Hocam hatayı ilk mesajınızda da paylaşmışsınız, o tamam. Bunu sormuyorum. Dediğim şeyi biraz daha detaylı anlatayım.

Eki Görüntüle 1514922

Ne yapacağımı tam olarak anlamadım da.
Bakın burada doğru yere girmişsiniz. Şimdi bende Dying Light 2 dosyaları yok ama örnek olarak göstereyim.

explorer_tyaKBg25qH.gif

Gif dosyasında da gördüğünüz gibi, size verdiğim dizinlerdeki logs ve dumps dosyalarını seçip arşivliyorum. Bu arşivlediğiniz iki dosyayı Google Drive, Yandex Disk veya Dropbox hangisini kullanıyorsanız oraya yükleyip buraya linkini paylaşın.

Siz bunu 2 farklı dosya için yapacaksınız. Paylaştığım dizinler:

@Tolga.0 Hocam hatayı ilk mesajınızda da paylaşmışsınız, o tamam. Bunu sormuyorum. Dediğim şeyi biraz daha detaylı anlatayım.

Bakın burada doğru yere girmişsiniz. Şimdi bende Dying Light 2 dosyaları yok ama örnek olarak göstereyim.

Eki Görüntüle 1514973

Gif dosyasında da gördüğünüz gibi, size verdiğim dizinlerdeki logs ve dumps dosyalarını seçip arşivliyorum. Bu arşivlediğiniz iki dosyayı Google Drive, Yandex Disk veya Dropbox hangisini kullanıyorsanız oraya yükleyip buraya linkini paylaşın.

Siz bunu 2 farklı dosya için yapacaksınız. Paylaştığım dizinler:

hocam sadece logs var dumps yok logs olanı atıyorum

Sadece Dying Light 2'de bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

Steam Kütüphanesi > Dying Light 2'ye sağ tık > Özellikler > Başlatma Seçenekleri

Kod:
/verbose /fulldump

Eki Görüntüle 1514690

Bu mesajımdaki gibi Dying Light 2 başlatma seçeneklerine /verbose /fulldump eklediniz mi? Ekledikten sonra oynadınız, oyun kapandı ve dumps dosyası oluşmadı mı?

Ayrıca paylaştığınız dosya için erişim yok, izin vermeniz gerekiyor.

Bu mesajımdaki gibi Dying Light 2 başlatma seçeneklerine /verbose /fulldump eklediniz mi? Ekledikten sonra oynadınız, oyun kapandı ve dumps dosyası oluşmadı mı?

Ayrıca paylaştığınız dosya için erişim yok, izin vermeniz gerekiyor.
başlatma seçeneklerine onları ekledim fakat dumps oluşmadı

izin vermiş olmam gerekiyor

Logların hepsine baktım ancak çok dosya olduğu için ve Dying Light 2 ile alakalı birçok şeyi tanımadığım için bir de Process Monitor ile hata raporu almanızı rica edeceğim. En azından onu okuyabilir ve problemi tespit edebiliriz. Fazla uzun sürmeyecektir, sadece doğru şekilde aldığınıza emin olun.

Recep Baltaş videoda açılmayan GTA V için anlatıyor. Ancak sizin oyununuz açılıyor, açılsın ve kapansın. Kapanmasını bekleyin yani. Sonradan PML dosyasını yine burada paylaşın. Videoda anlattığı detaylara dikkat edin, Process Monitor'un arkada izleme yaptığına emin olun mutlaka. Yoksa dosyadan bir şey çıkaramayız.

Geri
Yukarı