Çözüldü Oyunlar D diskine kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem Sekman

Hectopat
İyi günler. Bilgisayara format atmadan önce oyunları D diskine kuruyordum 1 TB olduğu için. Ama formattan sonra nedense oyunlar D diskine inmiyor. Mesela Valorant'ı kurarken Riot istemcisi hata veriyordu. Epic Games'ten Dead by Daylight indirmeye çalışırken oyun normalde 41 GB olmasına rağmen 249 GB de yüklendi. (Launcher'de 249GB diyordu ama D diskine baktığımda 41 GB yer kaplamıştı.)

Oyunu açtığımda dosyalar bozuk gibi hata veriyordu. FIFA Online 4'te 0xc0000142 ve 0xc00012f hataları veriyordu. Şimdi hata veren tüm oyunları C'ye kurdum. Hepsi açıldı? Bunun nedeni ne olabilir? HD Tune error scan yaptım herhangi bir sorun çıkmadı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Bilgisayara format atmadan önce oyunları D diskine kuruyordum 1 TB olduğu için. Ama formattan sonra nedense oyunlar D diskine inmiyor. Mesela Valorant'ı kurarken Riot istemcisi hata veriyordu. Epic Games'ten Dead by Daylight indirmeye çalışırken oyun normalde 41 GB olmasına rağmen 249 GB de yüklendi. (Launcher'de 249GB diyordu ama D diskine baktığımda 41 GB yer kaplamıştı.)

Oyunu açtığımda dosyalar bozuk gibi hata veriyordu. FIFA Online 4'te 0xc0000142 ve 0xc00012f hataları veriyordu. Şimdi hata veren tüm oyunları C'ye kurdum. Hepsi açıldı? Bunun nedeni ne olabilir? HD Tune error scan yaptım herhangi bir sorun çıkmadı?

HDD health ile disk sağlığını kontrol edin.

HDD health ile disk sağlığını kontrol edin.

Disk sağlığı %57(normal yazıyor)
Sıcaklık 25derece.
Galiba birkaç ay sonra emekli etmem gerekiyor.

Bilgisayarı 2019 da aldım SSD 240GB HDD 1TB. Bilgisarayı aldıgım yer oyun ya da programları HDD'ye kurmamı soylemişti ben de o günden beri hep HDD'ye kurdum SSD de sadece Windows kuruluydu. Çok kullandığımdan dolayı olabilir. Çünkü SSD health seviyesi %100 de

Disk sağlığı %57(normal yazıyor)
Sıcaklık 25derece.
Galiba birkaç ay sonra emekli etmem gerekiyor.

Bilgisayarı 2019 da aldım SSD 240GB HDD 1TB. Bilgisarayı aldıgım yer oyun ya da programları HDD'ye kurmamı soylemişti ben de o günden beri hep HDD'ye kurdum SSD de sadece Windows kuruluydu. Çok kullandığımdan dolayı olabilir. Çünkü SSD health seviyesi %100 de.

Oyunları HDD'ye yüklemek biraz mantıksız bir fikir oyunlar geç açılır geç yüklenir. Windows'u HDD'ye yükleseydin Windows işlevleri biraz yavaş çalışırdı ama mantıklı olan bence bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı