Oyunlar ekran çözünürlüğümden yüksek çözünürlükte açılıyor

dursun_meric

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sorunum şu bir kere bilgisayarımı TV'ye bağlamıştım TV çözünürlüğü 1920X1080 idi sonra tekrar bilgisayarımın monitörüne bağladım monitörümün çözünürlüğü 1366X768.
Bu olaydan sonra bilgisayarım uygulamaları hatta Windows'u bile yüksek çözünürlükte açma alışkanlığı edindi. Bilgisayar ilk açıldığında çözünürlüğü düşürün diye uyarı veriyor ama kapa aç yapınca düzeliyor bu yüzden idareten umursamıyordum ama daha demin Arma 3 açmayı denedim ve yine çözünürlüğü düşürün diye hata verdi oyunun Config doyasını da bulamadım Steam'de başlatma ayarlarından çözünürlük ayarladığım zaman aradaki Launcher'ı etkiliyor yani oyuna bir türlü giremiyorum.

Bu sorunun yanı sıra garip bir olay da şu ekranımı Windows üzerinden 1920X1080 çekebiliyorum TV'ye bağlamadan önce çektiğimde hata veriyordu ama artık hata vermiyor her şey daha küçük bir şekilde ekrana sığıyor ekran biraz da bulanık oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü çözünürlüğün 1366x768 olmasına rağmen mi oyunların 1920x1080'de açılıyor ?

Ekran kartı sürücünüzün ayarlarından çözünürlüğü 1366x768 yapın. Eğer zaten 1366x768 ise çözünürlüğü düşürüp tekrar yükseltin.
Gene sorun çözülmezse bilgisayarı kapayın sonra televizyona bağlayıp açın. Çözünürlüğü 1920x1080'den kendi çözünürlüğünüze düşürün ardından bilgisayarı kapayıp tekrar monitörünüze bağlayın ve oyuna girip kontrol edin.

Masaüstü çözünürlüğün 1366x768 olmasına rağmen mi oyunların 1920x1080'de açılıyor ?

Ekran kartı sürücünüzün ayarlarından çözünürlüğü 1366x768 yapın. Eğer zaten 1366x768 ise çözünürlüğü düşürüp tekrar yükseltin.
Gene sorun çözülmezse bilgisayarı kapayın sonra televizyona bağlayıp açın. Çözünürlüğü 1920x1080'den kendi çözünürlüğünüze düşürün ardından bilgisayarı kapayıp tekrar monitörünüze bağlayın ve oyuna girip kontrol edin.
Aslında 1920X1080 yapmıyor daha yüksek yapıyor 2560X... gibi şeyler 1920X1080 yapınca yine düzeltebiliyorum ekran kartı sürücü ayarlarım derken Nvidia denetim masasından mı bahsediyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı