Oyunlar HDD'de iken FPS düşüyor

aldisefa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 1200 AF
A320M S2H
8GB DDR4 3000 MHz ram
RX 570
Meslek
Öğrenci
1 Ay önce Amazon üzerinden 500GB WD Blue aldım. Bütün oyunları oraya attım ve SSD'de sadece Windows ve programlar var. Çoğu oyunda drop yiyorum. Bad sector taraması yaptım hiç bad sector çıkmadı. Healt bölümünde de sıkıntı yok. Okuma ve yazma da normal. Sorun ne olabilir sizce?

2020.10.26-13.35.png

2020.10.26-13.26.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce drop yediğiniz oyunları SSD'ye kurun, eğer drop yaşanmıyor ise sorun HDD'den kaynaklı. Ben de Asus TUF Gaming laptop kullandığımda ürün yeni olmasına rağmen HDD'den kaynaklı drop oluyordu. Üstelik 16 GB RAM, GTX 1660Ti olmasına rağmen. Ama SSD'de olmuyordu bu sorun. Daha önceki Asus bilgisayarımda da böyle bir sorun vardı gene. HDD sıkıntı işte. Bazen cızırtı gibi sesler çıkarır, kafa atar, tak tuk eder, drop sorununa neden olur. SSD candır, bilgisayar dünyasındaki en büyük nimetlerdendir.

Önce drop yediğiniz oyunları SSD'ye kurun, eğer drop yaşanmıyor ise sorun HDD'den kaynaklı. Ben de ASUS TUF Gaming laptop kullandığımda ürün yeni olmasına rağmen HDD'den kaynaklı drop oluyordu. Üstelik 16 GB RAM, GTX 1660 Ti olmasına rağmen. Ama SSD'de olmuyordu bu sorun. Daha önceki ASUS bilgisayarımda da böyle bir sorun vardı gene. HDD sıkıntı işte. Bazen cızırtı gibi sesler çıkarır, kafa atar, tak tuk eder, drop sorununa neden olur? SSD candır, bilgisayar dünyasındaki en büyük nimetlerdendir.

Harddiskten hiç ses gelmiyor hocam. Arkadaşımda da WD Green var 100 MB yazma okuması var ona hiç drop girmiyor. Moralim bozuldu şimdi :D.
SSD ile HDD arasında birkaç FPS'lik fark oluyor ama drop girmesinin sebebini bilmiyorum.

Telaşlanıp başlığı yanlış yazmışım kusura bakmayın. Drop giriyor yazmam gerekiyordu.

Hocam bir de diski en iyi duruma getir bolumunden cozumleye basip ardindan en iyi duruma getire basin. Bende drop sorunu bitti bunu yaptiktan sonra.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 26
Oynadığınız oyun nedir? Drop yediğiniz oyun eğer güncel bir oyunsa artık güncel oyunlar HDD'de drop yaşatabiliyor.

Valorant, ETS 2, Rocket League vb. hocam.
Hocam bir de diski en iyi duruma getir bolumunden cozumleye basip ardindan en iyi duruma getire basin. Bende drop sorunu bitti bunu yaptiktan sonra.

Dediğinizi yaptım %1 parçalanmış dedi en iyi duruma getir dedim bakalım test edeceğim şimdi hocam.

Valorant'ta 2 el spike hücum girdim hocam. 3-4 saniyelik drop hiç girmedi. Bakalım daha sonradan girecek mi? Teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı