Oyunlar için yazılan hile programları hangi dil ile yazılıyor?

Cümlenin başında craftrse gibi dedim craftrse demedim okumayı bilmiyorsan yazmayı hatta cevap vermeye bile çalışmayın derim.

mlenin başında craftrse gibi dedim craftrse demedim okumayı bilmiyorsan yazmayı hatta cevap vermeye bile çalışmayın derim

Hocam CR(MC) dili Java. Ztn bunu bilmiyorsanız hile yazmaya değil kullanmaya bile çalışmayın derim.

Cümlenin başında craftrse gibi dedim craftrse demedim okumayı bilmiyorsan yazmayı hatta cevap vermeye bile çalışmayın derim.

Son düzenleme:
"Hile nasil yazilir?" sorusu cok soyut bir soru. Somutlasmak gerek. Hack dedigimiz isler, oyuna ayrilan RAM bolgesindeki degiskenlere izinsiz write/read yapilmasidir. Bunun icin de memory management yapmaniz gerekiyor.

Bunun da genel olarak uc yolu var:
1-) C++, C gibi makine diline yakin dillerle calisan instance'in pointerlari ile WPM islemi uygulamak. Bu cok alt duzey game hackingdir ve en basit anti-cheat bile bu islemi algilayabilir.

2-) Yine makine diline yakin dillerle bu sefer instance'in icine dogrudan enjekte ederek programin sanki kendisi yapiyormus gibi WPM islemi uygulamak. Anti-cheat sistemleri bu islemi algilamakta zorlanir.

3-) Oyun/uygulamanin dosyalarina mudahale ile degistirilmis dosyayi uygulamaya calistirtmak. Bu da hash kontrolu ile cok rahat algilanabilen bir durum.

Yani hocam kısacası sadece oyunun kodunu değil çalışma mantığı, çalıştığında neleri çalıştırdığı gibi bilgileri de bilmeniz gerekiyor.

Oyuna ve hileye gore degisir. Network paket modifikasyonu ile de hile yaparsin, memory modifikasyonu ile de. Buyuk oranda oyunun yazildigi dille alakasi yok. Ama dedigim gibi, oyunun minvaline gore degisir. Ekrandaki bir seye periyodik olarak "mouse click" eventi yollayarak da hile yapabilirsin bir MMO oyunda.

Yazacağım dedim kullanıp oyunu zehir etme gibi bir amacım yok bilen öğretcek biri lazm.

Oyunun dilini nereden öğrencem.

Merhaba.

Eğer Online bir oyunda hile yapacak isen o oyunun hangi kodlarla çalıştığını bilmen gerekir.
Mesela Craft Rise Java ile çalışır ve Java dilini iyi bilmen gerekir tabiki tek java bilmek yetmiyor C++ C# C Python gibi şeyler IDE az da olsa bilmen gerek yoksa hile tespit edilir ve anında balanır sın.

Merhaba.

Eğer Online bir oyunda hile yapacak isen o oyunun hangi kodlarla çalıştığını bilmen gerekir.
Mesela craft Rise Java ile çalışır ve Java dilini iyi bilmen gerekir tabii ki tek javabilmek yetmiyor C++ C# C Python gibi şeyler IDE az da olsa bilmen gerek yoksa hile tespit edilir ve anında balanır sın.

Konu eski biraz ama sağ ol cevabın için denedim banımıda yedim şu an fazla merakımda kalmadı sağ ol ama yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı